Сума шкоди, завданої довкіллю внаслідок тільки атмосферного забруднення на території Запорізької області, перевищує 334 мільйони гривень
Державна екологічна інспекція Південного округу продовжує системно фіксувати екологічні збитки, спричинені збройною агресією росії проти України.
430 випадків викидів в повітря внаслідок обстрілів і пожеж
На сторінці екоінспекції у фейсбуці оприлюднили результати забруднення атмосферного повітря в Запорізькій області з 24 лютого 2022 року до початку липня 2025 року.
Читайте також: Степи палають, а повітря отруєне — Запоріжжя втрачає природу через війну
Так, за цей час екоінспектори задокументували понад 430 випадків викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що стали наслідком обстрілів і пожеж, спричинених веденням бойових дій.
За попередніми розрахунками, сума шкоди, завданої довкіллю внаслідок атмосферного забруднення на території Запорізької області, перевищує 334 мільйони 319 тисяч гривень.
Зібрані матеріали з відповідними розрахунками передані до правоохоронних органів для долучення до кримінальних проваджень, а також направлені до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України для подальшого реагування та вжиття заходів.
Внаслідок мінування Запорізька область стала однією з найбільш небезпечних в екологічному сенсі в України
Також в екоінспекції розповіли про мінно-вибухові забруднення природи півдня України. Ворог перетворив Запорізьку і Херсонську області в одні з найбільш небезпечних в екологічному сенсі регіонів України.
Внаслідок мінування забруднено десятки тисяч гектарів територій. Значна частина — це природно-заповідні зони, лісосмуги, прибережні угіддя
Фіксуються ризики забруднення води від снарядів, що розкладаються, у пониззі Дніпра та зрошувальних каналах, а ще руйнування ґрунтового покриву вибухами.
В Херсонській області також зафіксували загибель диких тварин у мінованих степах.
Читайте також: Руїни та уламки — у Запоріжжі екоінспектори задокументували наслідки ворожого обстрілу (фото)
Взагалі, мінно-вибухові предмети є довготривалою загрозою для відновлення екосистем.
Ми писали, що Кушугумьска громада у Запорізькій області потерпає від нашестя сарани — місцева влада розповіла, як буде боротись зі шкідником. Це також наслідки дій ворога. Сарана оселилась на території Каховського водосховище, яке обміліло після підриву військовими рф Каховської ГЕС. Раніше такої кількості комах у цій громаді не спостерігали.
Фото Державної екологічної інспекції Південного округу