Що треба знати під час оформлення прав на спадщину

Відмова чи прийняття прав на спадщину повністю залежить від бажання людини, яка стала спадкоємцем. При наявності заповіту чи без нього вона самостійно вирішує на свій розсуд – хоче прийняти майно або навпаки відмовитися від нього. Спадкоємцем може бути будь-яка фізична особа. Якщо вам потрібне оформлення спадщини, можна звернутися по допомогу до Одеського Центру Сімейного Права (має відмінну репутацію). Для запису на консультацію зайдіть на сайт та відправте заявку: вкажіть ім’я та прізвище, номер телефону, місто/район, виберіть бажану послугу. Гарантуються демократичні ціни, робота виконується на результат, в деяких випадках можлива оплата частинами. Ви отримаєте чіткі відповіді на питання, залишитеся задоволені якістю обслуговування.

Права заповідача

Дана особа має право призначити спадкоємця, тобто визначити особу, яка усе успадкує. Також може визначити особу, яка матимете право на отримання у разі смерті основного спадкоємця або у випадку, коли він не зможе з якихось причин отримати майно. Заповідач також визначає обсяги, якщо хоче розділити спадщину на частини між декількома особами. Може покласти певні обов’язки: від кремації тіла до організації похорону.

Для відкриття спадкової справи необхідно зібрати певний пакет документів: паспорт та код платника податку, свідоцтво про смерть заповідача, заповіт (якщо ви ступаєте вправа на майно саме по ньому), документ, який підтверджує родинні відносини, довідку про те, хто проживав разом з померлим на час його смерті.

Що треба знати під час оформлення прав на спадщину

Особливості вступу

Для прийняття заповіту встановлюється певний термін – пів року після дня смерті. Бувають ситуації, коли людина може претендувати на отримання майна, коли інші спадкоємці вирішили від нього відмовитися. В цьому випадку строк скорочується до трьох місяців. Суд може визначити додатковий термін на розглядання справи. Тільки за умови, що спадкоємець довів – він не прийняв майно внаслідок певних обставин, можна розраховувати на хороші перспективи. Під час війні діють наступні особливості стосовно вступу:

  • Якщо до 24.02.2022р. ви не встигли подати заяву, то зробити це можливо тільки по завершенню бойових дій.
  • Якщо ви подали заяву до 24.02.2022р., ви усе одно не можете отримати спадок, поки не скінчиться воєнний стан. Юристи пропонують оформити заяву по закінченню війни та по завершенню пів року.
  • Відкрити справу можна по усій території країни. До початку воєнного стану місцем відкриття вважалася місцевість чи район, де проживав померлий. Коли ви відкрили справу з іншої області у якості переміщеної особи, то по завершенню бойових дій нотаріус надішле спадкову справу за останнім вашим місцем проживання.

Пам’ятайте, що оформлювати спадщину необхідно в установлені строки. Якщо цього не зробити, з часом прийдеться витратити чималі гроші та сили для виконання оформлення. Вступити можна двома способами: фактично прийняти майно чи звернутися до нотаріуса.

Новости Запорожья