Сама приїде до людей — у Запорізькій області працюють три “аптеки на колесах”

Сама приїде до людей — у Запорізькій області працюють три “аптеки на колесах”

В області працюють вже три мобільні аптечні пункти, які доправлять необхідні ліки у найвіддаленіші села

Про роботу «аптеки на колесах», яка курсує по населених пунктах Запорізького району,  розповів сайт Запорізької ОДА.

Перша зупинка за маршрутом – село Васильківське. Тут вже багато років немає аптеки. Фармацевт Віталій зупиняє свій бус, завантажений ліками, біля магазину.

Читайте також: У Запоріжжі під землею збудують фабрику -кухню

Дістає розкладний столик, ставить на нього ноутбук та касовий апарат. За кілька хвилин до «аптеки на колесах» підходить перший покупець.

«Лікарські засоби доставляємо за маршрутом, що складається з 6 населених пунктів: Васильківське, Максимівка, Крутий Яр, Новоіванківка, Дудникове та Сторчове. Виїжджаємо щоп’ятниці. Люди в кожному селі вже знають наш час приїзду, бо у нас є графік», – розповів фармацевт аптечної мережі «Формула здоров’я» Віталій Коваленко.

Мобільний аптечний пункт (МАП) оснащений усім необхідним обладнанням для реалізації лікарських засобів. Зокрема, і холодильниками – для дотримання температурного режиму при зберіганні та транспортуванні ліків.

«Це дуже зручно. Знадобилися краплі для носа чи таблетки – прийшов і купив. Це дуже полегшує життя, особливо для літніх людей. Не потрібно наймати машину, щоб поїхати до аптеки. До того ж ліки тут недорогі», – розповіла жителька села Тетяна.

В асортименті МАПу – великий перелік медпрепаратів, крім наркотичних та психотропних. Тут можна придбати лікарські засоби за рецептом і без нього, а також ті, що підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки».

Поступово до «аптеки на колесах» підтягуються місцеві жителі. Олександр прийшов купити ліки для дитини. Валерій скаржиться на проблеми з печінкою. Віталій радить їм, які ліки краще обрати.

«Прийшла по ліки вперше. Шлунок прихопило. Купила активоване вугілля і препарат від серця. Домовилися, що наступної п’ятниці привезуть ліки, які мені ще потрібні», – поділилася Олена Михайлівна.

Пересувні аптеки функціонують у сільській місцевості та на прифронтових територіях, де відсутні стаціонарні аптеки.

Завдяки оперативності й доступності МАПів жителі найвіддаленіших громад Запорізької області можуть безперешкодно отримати доступ до ліків.

«Завдяки роботі нашого аптечного пункту люди не відчувають себе покинутими. В такий важкий час вони бачать, що про них піклуються, не залишають наодинці з їхніми проблемами», – підсумував Віталій Коваленко.

Читайте також: Від ходунків до матраців — запорізька лікарня отримала суттєву допомогу від шведського фонду

В планах департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА – збільшення кількості мобільних аптечних пунктів. Вже підписано меморандум про створення ще одного (вже четвертого) МАПу на базі КП «Аптечне обʼєднання «Фармація».

З початком його роботи майже всі віддалені громади Запорізької області матимуть доступ до лікарських засобів», — резюмують в ЗОДА.

Раніше ми повідомляли, що мешканці прифронтової Комишувахи, розташованої в 20-и кілометрах від лінії фронту, вимагають від влади розпочати будівництво підземної школи.

Фото: Запорізька ОДА

Джерело

Новости Запорожья