Online трансляция

Зміна розкладу та засоби захисту: стало відомо, як в умовах карантину організують навчальний процес в українських закладах освіти

31 июля 2020

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко дав тимчасові рекомендації по навчанню на період карантину. Заступник міністра охорони здоров’я затвердив відповідну постанову. Таких рекомендацій повинні дотримуватися всі, хто відповідає за дитсадки, школи, профтехучилища, університети.

Заходити в садки, школи, училища, університети можна тільки в масці або респіраторі. Під час занять в класах маски можна не знімати, а надягати їх знову — обов’язково при віходе в коридор на перервах.

Батьків в учебніе установи не пускатимуть, тільки якщо вони не сопрвождается дітей з інвалідністю.

Про вимір температури учнів в розпорядженнях не сказано, але вчителі та інші співробітники зобов’язані будуть проходити температурний скринінг кожен день. Якщо температару буде вище 37,2 — до роботи в цей день їх не допустять.

У школах і садках співробітникам повинні будуть видавати маски з розрахунку по 1 на кожні 3 години. Також в установах повинні будуть організувати місця для обробки рук антисептиком, а в вбиралень повинні завжди бути паперові одноразові рушники.

Окрему увагу повинні будуть приділити «логістики» в школах і садках. Діти повинні приходити на заняттях так, щоб не створювалися черги і скупчення людей в одному місці. У багатьох навчальних закладах навчальний день можуть розбити на зміни, щоб початок і кінець занять були однаковими для всіх. Так само школам і училищам рекомендують складати розклад так, щоб діти якомога менше ходили з одного кабінету в інший.

Якщо ж все-таки у когось з учнів виявлять симптоми респіраторного захворювання під час навчального дня, то цю людину повинні будуть тимчасово ізолювати в окремому приміщенні, і відразу ж про це повідомити рідних дитини.

У їдальнях і буфетах так само повинні дотримуватися карантинних заходів: відстань між столами 1,5 метра і обмежена кількість учнів за кожним столом.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5