Online трансляция

Зйомки в павільйонах та «вигадана» вулиця: як у Запоріжжі знімали культовий фільм

6 мая 2019

Фільм «Весна на Зарічній вулиці» – без сумніву один із символів нашого міста, а пісня «Рідна вулиця» — його неофіційним гімном.

Вперше картина вийшла у прокат майже 60 років тому. І тільки в кінотеатрах її переглянули понад 30 мільйонів глядачів. Історія кохання простої вчительки Тетяни і сталевара Сашка підкорила серця кожного. А особливо – запорізького глядача, адже кожен у цій картині, яка знімалася на вулицях нашого міста, впізнав себе.

Спочатку стрічку фільмували у павільйонах Одеської кіностудії, а всі сцені знімалися у декораціях. Згодом знімальна група переїхала до Запоріжжя. Такий вибір зробили просто через те, що наше місто було найближчим індустріальним. Режисер стрічки, Марлен Хуциєв, зізнавався, що сам в нашому місті він був щасливий.

Знімальний процес – це завжди труднощі, і команда, що працювала над «Весною на Зарічній вулиці» також з труднощами під час роботи зустрілася. Однак, не дивлячись на це, згадували при них завжди з теплом.

«Весна на Зарічній вулиці» швидко стала символом нашого міста. А через багато років на одній з центральних запорізьких вулиць, на бульварі Шевченка, встановили бронзові скульптури головних героїв. Однак це – не єдині пам’ятники, присвячені легендарній кінострічці. Окрім них на іншій вулиці, Металургів, встановлено пам’ятник актору, що зіграв сталевара Сашка, Миколаю Рибнікову. Тут же встановлено і знак, «вул. Зарічна».

Доречі, сама вул.. Зарічна зявилася в Запоріжжі лише після виходу фільму, який знімали в нашому місті. До цього такої вулиці не було, і багато хто вважав, що так перейменували для фільму вул. Сталеварів, або одну з вулиці у Заводському районі.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5