Online трансляция

Земля для воїнів АТО: чому бійці не можуть отримати її у Запорізькій області?

26 сентября 2017

Воїнам АТО не виділяють земельні ділянки. У цьому посадовців звинувачують пікетувальники, які проводили мітинг біля Запорізького областного управління Держгеокадастру. Проблеми з оформленням земель були завжди, кажуть АТОвці. Але кожного разу різні. Що зараз не так?

Дивіться також: Екологічна катастрофа в Запорізькій області. Павутина. Анонс на 29 вересня

2015 рік. Гуляйпільський район, село Верхня Терса. Подружжя Єременко хотіло допомогти внукові — учаснику АТО. Але отримати два гектари землі не вийшло. Рішенням сільради виділили лише 65 соток. Голова запевняє, вплинути на депутатів не вдалося.

На ділянки землі площею по два гектари у Верхньотерсянській сільраді претендувало два бійці АТО. Всього зі статусом учасника антитерористичної операції в сільраді виділення ділянок очікують 9 осіб. Для місцевих депутатів така кількість АТОвців і стала головним аргументом під час вирішення земельного питання. Ділянку розміром 6 гектарів розділили на всіх.

Відсутність можливості виділення двох гектарів землі кожному учаснику АТО в Гуляйпільському районному відділі земельних ресурсів пояснюють просто. Кажуть, таких земель просто немає. А з документами, запевняють, все в порядку.

Так, намагалися вибороти своє право на 2 гектари землі гуляйпільці 2 роки тому. Минув час, багато що змінилося. Але тема виділення ділянок для бійців, як і раніше, на слуху. 11-го вересня 2017 року, о сьомій ранку,  учасники та ветерани АТО зібралися під обласним управлінням держгеокадастру України. Вони заблокували вхід у будівлю та не пускали працівників. Під дверима шини і плакат, на сходах — десятки атовців. На Запоріжжі понад 10 тисяч учасників АТО мають право на отримання землі, а от власниками стають одиниці, кажуть пікетувальники.

Більшість присутніх — учасники АТО з пгт Камишеваха Оріхівського району. Пікетувальники вважають: у земельному питанні чимало махінацій.

З 10 тисяч учасників АТО, які претендують на виділення земель, свої ділянки отримали одиниці — запевняють пікетувальники.

Через деякий час до бійців виходить керівництво Держгео кадастру. Натовп зустрічає посадовців занадто  емоційно.

Виконуюча обов’язки директора обласного управління Держгеокадастру Яна Дикобаєва намагається налагодити діалог та пояснити ситуацію. Виконуюча обов’язки директора обласного управління Держгеокадастру Яна Дикобаєва намагається налагодити діалог та пояснити ситуацію.

Процедура оформлення землі доволі непроста. З якими проблемами стикаються АТОвці? І що саме відбулося в Оріхівському районі, що воїни вийшли на мітинг? Дивіться у новому випуску програми журналістських розслідувань «Павутина«.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5