Online трансляция

Земельний скандал у Василівському районі: у селян хочуть відібрати землю для будівництва сонячної електростанції

4 мая 2018

Примарне сонце чи гарний врожай. Жителі села Мала Білозерка Василівського району не розуміють, чому на родючій землі за вказівкою «зверху» приватна фірма хоче збудувати сонячну електростанцію. Місцеві кажуть — можуть запропонувати й інші ділянки. До того ж багато питань у них до забудовника. Адже статутний капітал компанії яка збирається займатися масштабним проектом — сто гривень. Селяни побоюються — у них просто відберуть землю, на який вирощувати врожай будуть невідомі люди. Подробиці — у наступному репортажі

Володимир — один з фермерів села Мала Білозерка. Для нього — та ще кількох учасників кооперативу — це поле — єдине джерело доходу. Тому у те, що одного дня їхні родини можуть залишитись ні з чим, чоловік просто не повірив.

Нещодавно Володимир, як голова фермерського кооперативу, звернувся до райдержадміністрації щодо продовження строку оренди землі. Однак отримав відмову.

У сільській раді кажуть — про ймовірне розміщення на цій ділянці сонячної електростанції дізнались випадково. Адже ані з представниками сільради, ані з мешканцями села це питання не обговорювалось.

Селяни вирішили дізнались трохи більше про цю фірму з загальнодоступних баз даних  підприємств України. Виходячи з офіційних даних, за тиждень до подання заяви у райдержадміністрацію приватне підприємство “Нацпрод” кардинально змінило свій вид діяльності — з 16 січня 2018 року замість оптового продажу м’яса підприємство зайнялося виробництвом електроенергії. Статутний капітал фірми за даними на 24 квітня  складає  рівно 100 гривень — це внески по 50 гривень від кожного власника. Подробиці — у відео

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5