Online трансляция

Запорізькому автогенному заводу заборонили продавати медичний кисень. Хто і чому

5 марта 2018

Запорізькому автогенному заводу перекрили кисень! А разом із ним — і сімдесяти відсоткам лікарень області, для яких підприємство було головним постачальником медичного кисню. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками у січні провела позапланову перевірку заводу. Підсумки були невтішні — заборона на реалізацію продукції.

Таким чином під загрозою опинились пацієнти більшості запорізьких лікарень, яким цей кисень потрібен “як повітря”! Формальною причиною для заборони стало порушення ліцензійних умов діяльності. Але на підприємстві вважають, що справа в іншому. І ім’я цьому — корупція. Нібито Держлікслужба діє в інтересах однієї київської компанії і
“вибиває” з ринку її прямих конкурентів напередодні тендеру.

Більш того, юристи заводу впевнені, що цією забороною відомство перевищило свої повноваження і до рішення суду не мало права зупиняти виробництво кисню. Валерій Калайтан побував на підприємстві та в лікарнях і спробував зрозуміти, чому в Києві намагаються перекрити кисень запорізькому заводові?

Про це йдеться у сюжеті з програми Тиждень. Підсумки

Читайте також: Запорізькі документалісти підкорили журі міжнародного кінофестивалю

Запорізький автогенний завод забезпечує медичним киснем чи не всі лікарні Запорізької області. А також постачає технічний кисень та інші гази промисловим підприємствам Запоріжжя та Дніпропетровщини. Видобуток починається з цього цеху.

За допомогою спеціальної турбіни повітря розділяється на мікро частини. Власне, тут кисень відділяється від шкідливих газів. Автоматично, без участі людини. Усі етапи, від запуску повітря до випуску кисню, контролює автоматика.

Читайте також: Как создавались машины на ЗАЗе: раритетные фото

Виявляється, кисень можна побачити. Однак для цього його необхідно охолодити до відповідної температури. У результаті отримуємо рідкий кисень, який, здається, можна взяти у руки. Втім, його температура майже мінус двісті градусів. Один дотик призведе до серйозних наслідків для здоров’я.

Із цеху оксиген спеціальною гілкою трубопроводу надходить до ділянки наповнення. Десять балонів заповнюються киснем у середньому за 10-12 хвилин.

Серед установ, що використовують медичний кисень запорізького виробництва, — обласна інфекційна лікарня. Це відділення інтенсивної терапії, де працюють апарати штучної вентиляції легень. Без кисню тут ніяк.

Зі спеціальних ємностей, наповнених рідким киснем, у результаті випаровування, до таких апаратів подається вже газоподібний.

У січні цього року до Запорізького автогенного заводу з перевіркою прибули інспектори Держлікслужби України. Виявили порушення, що по суті не просто зупинили роботу підприємства, але і поставило під загрозу здоров’я і навіть життя людей, які на той момент перебували у реанімаційних відділеннях лікарень. І з висунутими обвинуваченнями
державної служби керівництво заводу не погоджується.

Деталі конфлікту — у сюжеті

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5