Online трансляция

Запорізькі медики розповіли як запобігти ботулізму

10 декабря 2019

За останніми показниками Запорізька область стоїть на першому місці за рівнем захворюванності на ботулізм. Запорізькі медики розповіли як запобігти цьому захворюванню

Ботулізм – смертельно небезпечне харчове отруєння, що виникає при вживанні продуктів, які містять ботулотоксин. Якщо хворій людині не буде надана негайна і кваліфікована допомога, то ризик летального наслідку багатократно збільшується. Самостійне лікування неможливо, адже єдиний ефективний засіб – введення протиботулінічної сироватки (антитоксину).

Спори мікроба-палички ботулізму, гинуть тільки за умови стерилізації при температурі не нижче 120 С, а ботулотоксин руйнується під час кип’ятіння через 10-15 хвилин. Важливо пам’ятати, що продукт, який накопичив в собі небезпечний токсин, часто не змінює свій зовнішній вигляд і смакові якості.

«Аби вберегтися від захворювання, необхідно купувати продукти харчування там, де є жорсткий контроль: на агропромислових ринках, в супермаркетах та магазинах, де працюють фахівці, які нестимуть за це кримінальну відповідальність. І, звичайно, бути вкрай обережними з домашньою консервацією та солінням риби», сказано у дописі запорізького департаменту охорони здоров’я.

При перших ознаках захворювання у зв’язку з вживанням консервованих продуктів, солоної, в’яленої риби, копченого окороку домашнього приготування тощо необхідно терміново звернутися за спеціалізованою медичною допомогою. Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html