Online трансляция

Яка доля чекає на знайдені у Запоріжжі надгробки менонітів

26 июля 2019

Просто у фундаменті руїн, на Верхній Хортиці, віднайшли надгробки старовинного менонітського кладовища. 18 фрагментів  вже доставили до національного заповідника “Хортиця”. Але дослідження продовжуються.

Надгробок родички засновника Комунара, Авраама Копп, вважають одним з найцінніших серед зо двох десятків виявлених. Утім у фундаменті колишньої споруди їх може бути заховано значно більше. Роботи, які проводились кілька днів тому, були свого роду розвідкою. Наразі ж постала потреба перейти до масштабного дослідження об’єкта. Вчені вже порахували потрібну суму на проведення експедиції. Роботи  проводитимуть у кілька етапів. Лишень перший, підготовчий, вартуватиме 42 000 гривень.

Після таких підготовчих робіт та демонтажу звалища і залишків руїн, територію спланують та приступлять до власне наукової частини дослідження.

Загалом на проведення експедиції потрібно 145 000 гривень. Таких ресурсів у національного заповідника наразі немає. Тому вчені сподіваються на підтримку усіх рівнів влади та небайдужих до історії краю громадян.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5