Online трансляция

Як вберегтись від вибухівки: поради ряувальника

3 апреля 2019

Нещодавно в Запоріжжі стався трагічний інцидент, під час якого одна дитина загинула, інша – отримала поранення. Підлітки 13 і 14 років підірвались на гранаті. Цей випадок ще раз довів, що питання оберту зброї та знаходження її у нашій місцевості – тема актуальна і проблемна.

Ведучі Ранку з TV5 дізнавалися про те, як вберегти себе та своїх рідних від небезпечних знахідок і що робити, якщо вибухонебезпечний предмет все ж таки потрапив вам на очі. Допомагав розбиратись у ситуації начальник сектору гуманітарного розмінування Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олександр Юрковський.

За його словами, загрозу життю та здоров’ю людини становить будь-який вибухонебезпечний предмет, не дивлячись на його вік і стан. Відголоски Другої світової війни, які і сьогодні знаходять у вигляді мінометних мін, авіабомб, гранат і подібних снарядів, можуть у будь-який момент розірватись та вбити людину.

Фахівець зазначив, що умовно вибухонебезпечні предмети поділяються на 2 типи. Перший – предмети промислового виготовлення, такі, як патрони, гранати, міни, тощо. Другий-  це предмети що використовуються у терористичних цілях. Тобто будь-які заміновані речі, від дитячої іграшки до термо-чашки.

Головним правилом, якого слід дотримуватись тому, хто знайшов таку смертоносну річ, – ні в якому разі нічого з нею не робити, за жодних обставин. Від такої знахідки треба відійти, попередити оточуючих про небезпеку та викликати рятувальників. Тільки так можна вберегти себе від трагічних наслідків.

Дивіться у актуальному інтерв’ю гостя Ранку з TV5:

— Вибухонебезпечний та підозрілий предмет – в чому різниця та як їх розрізняти?

— Де і як частіш за все знаходять небезпечні вибухові знахідки?

— Яка подальша доля знайдених вибухонебезпечних предметів?

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html