Online трансляция

Волейболістка Лідія Лучко: «Дуже погано висвітлюють волейбол в Запоріжжі»

29 октября 2019

Лідія Лучко – майстер спорту України з волейболу. Сім разів вигравала медалі Суперліги у складі Запорізької «Орбіти ЗНУ». Триразова чемпіонка Азербайджану і срібна призерка чемпіонату Ізраїлю. Лідія стала гостем головного спортивного інтерв’ю Запоріжжя #MediaТайм, свіжий випуск якого вже є на нашому YouTube-каналі.

До речі, ви маєте можливість виграти спеціальний подарунок від спортсменки — шукайте запитання від Лідії у відео, пишіть відповідь в коментарях під випуском на YouTube та чекайте на результати!

Публікуємо коротку вибірку з інтерв’ю. Повну версію дивіться у відео нижче!

 • Коли в твоєму житті з’явився волейбол?
 • У 14 років, коли прийшов перший тренер в школу і запросив в секцію. Але, що я стану саме волейболісткою, я до закінчення школи не думала про це. Тому що, як би, спорт – це несерйозно… Не знаю. Як би потрібна професія… Тренери з дорослих команд, вже досвідчених, запросили в команду, на той момент це була ЗДІА команда. Я зрозуміла, що, напевно, у мене щось виходить. І потрібно продовжувати займатись.
 • У волейболі можна стати крутим гравцем, якщо ти невисокого зросту?
 • Звичайно, у нас є амплуа, яким не обов’язково бути двометровим. Зріст волейболісток, звичайно, важливий. Тому що боротьба на сітці дуже значима. Наприклад, якщо з одного боку буде високий гравець, з іншого – дуже низький. Але є амплуа, коли можна взаємно замінювати один одного. Тому можна бути крутою волейболісткою, маючи 160 см.
 • Скільки тренувань у вас під час ігрового циклу?
 • Два тренування на день, на тижні два вихідних. Коли збори, у нас більше тренувань, все більш жорстко. На зборах ми дуже втомлюємось. Але це дуже добре, тому що до сезону ми маємо підійти…літати!
 • Чому, на твою думку, впав рівень жіночого волейболу в Україні?
 • Я думаю, що основна причина, напевно, це кадри. Тобто більшість дівчат в Україні не залишаються грати, а якомога швидше, як тільки дійдуть до певного віку – 22, навіть, 20, є такі молоді гравці, яки хочуть виїхати за кордон. Тут не залишаються, бо нема фінансування. Дуже маленьке фінансування, а вони хочуть вже заробляти. Плюс, звичайно, менеджери. Переманюють в інші, не просто клуби, а на зміну громадянства, виступати за інші збірні, де більш-менш кращі умови для зборів, тренувань.  Кращий рейтинг команди в Європі, в світі. І дівчатка погоджуються, їдуть, і тому наша збірна грає за рахунок тих гравців, які трошки пограли за кордоном. Вони мають більший досвід з більш сильними суперниками, і вони можуть показати щось на європейській арені. Тобто якщо взяти гравців до збірної, лише тих гравців, які грають в нашому чемпіонаті, це буде… Це прикро, але це буде слабка команда.
 • Чи потрібен жіночій команді психолог?
 • Було б дуже непогано, якби був психолог. Але це вершина повинна бути такої клубної піраміди.
 • Як думаєш, скільки з 10 перехожих знають, що «Орбіта» стала срібним призером чемпіонату?
 • З 10, я сподіваюся, що хоча б половина буде знати. Тому що дуже погано висвітлюють волейбол в Запоріжжі. В команді нема прес-служби. Ми з дівчатами вирішили створити в Instagram группу «Орбіти». Я думаю, будемо її потихеньку прикрашати.

Радимо підписатись і на сторінку «Орбіти ЗНУ«,  і на сторінку TV5zp

Читайте також: Запорізький плавець став срібним призером Всесвітніх Ігор серед військовослужбовців

 

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html