Online трансляция

В Україні відтермінували перехід на Е-лікарняні: що сталося

1 сентября 2021

Повний перехід на електронні лікарняні, який мав відбутися вже сьогодні, перенесли на 1 жовтня. У МОЗ назвали причину.

Українські лікарні мали розпочати оформлення медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронному вигляді з 1 вересня цьогоріч. Але, як пояснили у МОЗ, не всі лікарі зараз мають доступ до комунікацій. Тим часом наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних уже готовий, передає «Суспільне».

Водночас уже понад 2 тис. медзакладів можуть видавати електронні довідки. Це означає, що оформлювати лікарняні в електронному форматі вже можна, але до жовтня певні медзаклади ще видаватимуть і паперові листки непрацездатності.

Листок непрацездатності матиме фіксований термін. Людина може не йти до лікарні, щоб закрити його, а вийти одразу на роботу. Якщо пацієнт не одужав, то повинен звернутися до лікаря та продовжити перебування на лікарняному. Крім того, у МОЗ переконані, що завдяки цій системі відповідні органи зможуть відстежувати, чи є лікарняні справжніми, що допоможе боротися з шахраями, які продають документ.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html