Online трансляция

Українським ФОПам готові списати борги: кому пощастило і як добитися списання

9 июля 2020

“Сплячим” ФОПам спишуть борги. Бізнесмени, які вже не проводять свою діяльність, але не закрили офіційно підприємство, мають можливість не сплачувати борги по єдиному внеску за останні три з половиною роки. Нещодавно такі зміни внесли у законодавство.

До законодавства внесли зміни, які стосуються єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до них, певні категорії підприємців мають право на списання суми заборгованості з ЄСВ, штрафів і пені. Розраховувати на списання боргу з єдиного внеску можуть Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування. А також ФОПи, які провадять незалежну професійну діяльність. Але за умови, що вони не отримували від своєї діяльності доходів, які підлягають оподаткуванню, у період з 1 січня 2017 року до 3 червня поточного року.

Подати заяви та звітність потрібно до кінця серпня поточного року. Податкова служба протягом 15 робочих днів з моменту отримання проводитиме перевірку. За її результатами вже схвалить рішення або про списання боргу, або про відмову у списанні.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5