Online трансляция

У Запорізькій області вирощують екзотичні фрукти

6 ноября 2017

Огірки, помідори та картопля. Зазвичай, на городах в українських селах вирощують саме ці продукти. Щедрий чорнозем кожного року дає багатий врожай. А ось таку екзотику як банани, хурму та інжир ми вже давно звикли купувати на ринку та в супермаркетах. Втім, родина Хачатурових з Кам’янки-Дніпровської на власному подвір’ї вирощує теплолюбні ягоди та фрукти. Перше дерево інжиру посадили десять років тому.

Читайте також: У Запоріжжі виготовляють системи управління космічними апаратами

В’ячеслав власноруч збудував теплиці заввишки три з половиною метри. Перші кілька років їх опалювали, щоб екзотичні фрукти не померзли. Втім, як виявилось, дерева інжиру пристосувались до українського клімату і ростуть не гірше наших яблунь та груш.

Нині у теплицях росте вже 11 дерев інжиру. Влітку, при високій температурі щоденний урожай із кожного дерева сягає від 20 до 30 кілограмів. Інжир — дерево, яке не цвіте. На кожному листку одразу з’являється маленький плід, який швидко дозріває.

На цьому родина Хачатурових не зупинилась і вже через кілька років поруч із інжиром висадили гранати. Батьківщиною цього дерева вважається Іран. Зараз він росте переважно в Азії, Індії та Афганістані. Попри це, скуштувати соковий гранат можна і в Запорізькій області.

Перший урожай гранату був близько семи кілограмів. Цього року — вдвічі більше. Зараз плодів на деревах уже немає, тому господар показує нам останні гранати, які нещодавно зібрали.

Так само три роки тому у фруктовому саду з’явилося ще одне екзотичне дерево — хурма. Ще пізніше — цитрусові: лимони та апельсини. Секрет успіху господарі екзотичного саду пояснюють просто — багато води та сонця.

Детальніше — у сюжеті програми «Тиждень. Підсумки«.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5