Online трансляция

У Запорізькій області «створювали» фейкові органи місцевого самоврядування

30 октября 2020

У Запоріжжі викрили діяльність злочинного угруповання, яке створило в місті незаконні органи влади. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Запорізької області.

Як повідомляють у відомстві, учасники угрупування створювали у Запоріжжі так звані «альтернативні» органи місцевого самоврядування — районні ради в Запоріжжі, в які вибирають депутатів. Для «легалізації» незаконної структури фігуранти розробляли фіктивні документи: статути, посвідчення депутатів, друку, паспорти та інше.

Для обрання та участі в «альтернативних» органах місцевого самоврядування два організатора отримували шляхом обману або зловживання довірою від майбутніх «учасників» гроші в різних сумах. Виставлялося це вимагання як волонтерська підтримка діяльності, і переводити її просили на банківські картки.

Організатори групи створили власну сторінку в одній з соціальних мереж, де розміщували інформацію з закликами громадян приєднуватися до псевдо державного утворення. Агітатори планували «розформувати» місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування на території міста. Для цього вони поширювали інформацію про створення так званої «ліквідаційної комісії».

Прокурори Запорізької місцевої прокуратури №2 спільно з правоохоронними органами вже провели ряд санкціонованих обшуків за місцем проживання учасників ОЗГ. В ході обшуків вилучили печатки псевдо-органів «Запорізька міська рада» і «Комунарський районний в м Запоріжжя рада», які активно використовувалися в діяльності зазначених утворень, документи «Конгрес громадських об’єднань», папки з документацією псевдо-органу «Запорізька міська рада», бланки документів учасників конгресу громадських об’єднань, чорнові записи, посвідчення громадської організації «Народний контроль» на різні імена, посвідчення так званих документів «Органу місцевого самоврядування держави Україна Дніпровського району», різну символіку і технічні прилади.

Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру активним членам зазначеного угрупування.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5