Online трансляция

У Запорізькій області протоку засипало щебнем

21 ноября 2017

Риболовне підприємство, що знаходиться біля села Верхня Криниця, поблизу залізничної станції Попово, у Василівському районі не може вивести баркаси до Каховського водосховища. Протоку засипало щебнем, який залишили залізничники після ремонту колії.

Щоранку з затоки до Каховського водосховища вирушає кілька баркасів, аби зібрати рибу. За здобиччю треба виходити і в спеку, і в морози, поки не стане лід. Близько року тому ремонтували залізничну колію – старий щебінь відгорнули та насипали нового.

Кілька десятиліть тому було рибне господарство. Рибалки кажуть, ловили до 20 тонн риби за добу, зараз показник ледь дотягує до півтори тисячі кілограмів. 35 років рибалить на баркасі Петро Козарик. Каже донедавна судно ще якось могло пройти, але нині цьому заважає зсув щебню. Сил тягати баркаси у чоловіків не вистачає. Поверх щебню рибалки зробили щось на кшталт переправи, якою зсувають баркаси з водосховища у затоку і навпаки. Після кожного разу дно судна псується. Рибалки кажуть, потонуло з півсотні тонн щебню. Прибрати його власноруч не можуть, потрібна спеціальна техніка, трактором сюди на заїдеш – заважають колії. Відповідей на звернення так і не дочекалися.

Комісія обстежила проблемну ділянку. Спеціалісти запевняють, протоку розчистять найближчим часом. Для робіт нададуть спеціальну техніку. За словами залізничників, протоку розчищали і раніше. Аби виконати необхідні роботи, потрібно два-три дні. Після цього баркаси знову зможуть тут пропливати, і їх не потрібно буде переносити на руках.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5