Online трансляция

У Запорізькій області осипається листя з плодовитих дерев: причини

10 июня 2021

Жителі Запоріжжя бурхливо обговорюють у соцмережах ситуацію — з плодових дерев, зокрема з абрикосів, почало осипатися листя. Виявилось, що проблема існує не тільки в місті, але й по всій області. 

 

Моноліоз — грибкове захворювання плодових дерев. Воно – не нове, періодично виникає, та цього року для його розвитку та розповсюдження сприятливі умови, кажуть експерти. Зокрема, дощі.

«Це і підвищена вологість, і також у нас пізні весняні паморозки були у цьому році і це сприяло розмноженню багатьох збудників, в першу чергу, це грибкові захворювання різні і також бактеріальні захворювання. Це призвело до пошкодження даже здорових дерев, це призвело, до некрозів, тобто відмирання тканин і в подальшому, ось ми спостерігаємо опадання листків», — зазначила доцент кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ Ірина Приступа.

У першу чергу, страждають кісточкові породи дерев — абрикоси та персики. У меншій мірі — вишня, слива, черешня. На урожайність це також вплине, кажуть фахівці. Адже листки забезпечують рослину органічними речовинами. Крім того, грибкові захворювання дерев, окрім листя, вражають і безпосередньо самі плоди.

Втім, запобігти таким пошкодженням – можна. В першу чергу, за допомогою спеціальних препаратів для рослин.

«Фунгіциди, так звані. Протигрибкові, якими можна оприскувати дерева, але ви розумієте, що в умовах міста цього робити не можна, це отрута, це хімікати. Але на присадибних ділянках люди, звичайно, обробляють. Ну, знову таки, після кожного дощу потрібно обробляти знову», — порадила  Ірина Приступа.

 

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5