Online трансляция

У Запорізькій області намагаються вирішити долю незаконного звалища

12 марта 2019

Проїжджаючи в напрямку Бердянська зі сторони Токмака неможливо не помітити біля села Дмитрівка ділянку дороги, усіяну поліетиленовими пакетами та іншим сміттям. Краєвид псує стихійне звалище площею у півтора гектара на околиці населеного пункту.

Вже майже тридцять років жителі Димитрівки безоплатно використовують кар’єр колишнього цегельного заводу як полігон твердих побутових відходів. Але офіційно полігону немає, це стихійне звалище. Місцева рада намагається отримати для цієї місцевості офіційний статус полігону ТПВ, однак повноважень таких у органів місцевого самоврядування тут немає.

Тим часом дрібне сміття розноситься вітром зі стихійного звалища,  забруднюючи довкілля — поля, лісові насадження, водойми та річки. Екологічна інспекція та прокуратура неодноразово ініціювали судові розгляди щодо притягнення до відповідальності органи місцевого самоврядування за бездіяльність, однак суд позови відхиляв.

На сьогоднішній день існує лише один вихід із ситуації. В селі необхідно організувати збір і вивезення побутового сміття на сертифікований полігон. Наразі сільська влада веде перемовини з однією з компаній, яка   займається збором сміття,  його переробкою та утилізацією.

Читайте також: В Запорізькій області через ремонт перекрили трасу

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5