Online трансляция

У Запорізькій області існує справжнє європейське село

10 ноября 2017

Сільська школа з ремонтом, якому позаздрять міські заклади. Чисті вулиці і розташовані майже на кожному кроці смітники. Повноцінна амбулаторія зі своєю швидкою. Найкраща в області футбольна команда та великий стадіон. Повна відсутність безробіття і підприємство, яке входить до п’ятірки найкрупніших постачальників овочів в Україні — і все це звичайне село на Запоріжжі.

Цей населений пункт ніяк не відповідає сталим уявленням про звичайне українське село. Такі чисті вулиці зустрінеш не в кожному місті, а рівним дорогам позаздрить будь-який водій. А ще тут є незвичайна ферма. Одразу на в’їзді в село — перші, хто зустрічає гостей Роздолу, кілька десятків страусів.

У Роздольській сільській школі навчаються 126 дітей, які приїжджають сюди із 9 населених пунктів. Цього року заклад із звичайного перетворився у справжній витвір мистецтва. Будівлю утеплили і розфарбували, замінили усі вікна та відремонтували класи — майже у кожному зробили надсучасний ремонт і закупили нові меблі та обладнання. А ще рік тому — зробили ремонт у їдальні. Сушилки, стільці, столи, і майже дизайнерські картини. Тож не дивно, що їдальня — одне з найулюбленіших місць у дітлахів. Ремонти продовжуються і зараз, на черзі — ще одне приміщення, де навчаються учні початкових класів.

Стадіон у провінції знайти важко. Навпроти футбольного поля — цілий комплекс роздягалень, душових та кімнат для суддів. Втім, такі умови повністю виправдані: адже у селі існує кілька футбольних команд. Основна виступає в аматорському футбольному чемпіонаті України.

Сергій Каліман — один із власників найбільшого фермерського господарства на території Роздолу. Зараз у власності Каліманів — 7 тисяч гектарів землі, хоча починали свій бізнес із малого. На сьогодні у Роздолі майже нульовий процент безробіття, адже практично всі місцеві задіяні у фермерських господарствах. Лише найбільше фермерське господарство дає біля 200 робочих місць, не рахуючи працівників, яких наймають на сезонні роботи. І це на 600 жителів села Роздол. Тож на роботу з’їжджаються із сусідніх 9 населених пунктів, які входять до Роздольської сільради. Люди мають змогу працювати не лише у садах чи на полі, але і на допоміжних підприємствах.

У 2002 році в селі була створена сімейна амбулаторія. Для сіл така повноцінна майже міні-лікарня — дивина. Адже у більшості маленьких поселень є лише ФАПи, невеликі медичні пункти, або ж зовсім нічого. Втім і в такого майже європейського села були часи занепаду після розпаду колгоспу. Згодом почали з’являтись поодинокі фермери, а далі й цілі господарства. Завдяки їм та неабиякій родючості місцевих земель, зараз роздолівські ферми — один з головних постачальників овочевої продукції в Україні, а село по праву можна вважати прикладом розвитку інфраструктури в регіонах.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5