Online трансляция

У Запоріжжі затвердили концепцію реконструкції ДніпроГЕСу

19 ноября 2021

Стало відомо, як виглядатиме ДніпроГЕС після реконструкції. 18 листопада під час онлайн-наради за участю представників центральних, місцевих органів влади, архітекторів, інженерів та інших фахівців ухвалили проєкт реконструкції.

Як повідомили у пресслужбі міськради, оновлений автопереїзд через греблю складатиметься з двох ярусів у кілька смуг кожен. Планується, що на нижньому ярусі, окрім транспортних смуг, будуть пішохідні тротуари. На другому ярусі – разом із рухом транспорту передбачені велодоріжки в обидва боки. Щоб розвести транспортний потік, верхній ярус відводять для руху з правого берега на лівий. Нижній – у зворотньому напрямку.

— Головна ідея була в тому, щоб зберегти історичний вигляд греблі, при цьому зробити цей об’єкт більш функціональним, сучасним та зручним для мешканців та гостей міста. Розробляючи проєкт, враховували збільшення транспортного потоку протягом найближчих кількох років, постаралися зробити транспортні розв’язки з урахуванням інтересів всіх учасників дорожнього руху. При цьому ми розуміли, що важливо розрахувати правильне навантаження на опорні конструкції, щоб вони після реконструкції прослужили ще багато десятків років. Ми мали понад 10 варіантів ескізів оновленої ГЕС. Зупинилися на найоптимальнішому, на нашу думку, – розповів головний архітектор проєкту Віктор Лукашов.

Проєктні та погоджувальні роботи триватимуть від 2 до 2,5 років. Лише після цього реконструкцію зможуть розпочати.

Читайте також: у Запоріжжі до новорічних свят облаштують 4 локації: на бульварі Шевченка, площі Маяковського, каскаді фонтанів «Райдуга» та проспекті Маяковського.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5