Online трансляция

У Запоріжжі відреставрують курган біля музею козацтва

29 апреля 2021

Цей курган з’явився на початку 70-х років, коли будували Музей історії запорозького козацтва. В основі 14-метрового насипу – грунт з будівельного котловану. Планувалося, що на кургані встановлять скульптурну композицію «Козаки в дозорі», але через технічні проблему цього так і не трапилось. У 2011 році на верхівці насипу змонтували найвищий на той час в державі флагшток для державного прапору, що має символізувати єднання правого та лівого берегів Дніпра та всієї України. Урочисте підняття «Прапору єдності» відбулося в день 20-ї річниці Незалежності України.

Сьогодні курган – це елемент єдиного туристично-музейного комплексу та популярне місце серед туристів, які підіймаються на цю найвищу точку Хортиці. Звідси відкривається чудовий вид на острів, Дніпро та місто Запоріжжя. Курган також є місцем проведення масових заходів, зокрема під час державних свят.

Водночас технічний стан кургану залишається незадовільним та небезпечним для відвідувачів Хортиці. Він потребує суттєвої реконструкції, яка передбачатиме благоустрій, створення оглядового майданчика, зручного підйому, зокрема для осіб з особливими потребами. Перетворення кургану на зручний громадський простір дозволить значно розширити туристичний та рекреаційний потенціал та значення об’єкта.

Проект реконструкції музею та кургану поблизу нього вже є. Його розробили за фінансової підтримки комбінату “Запоріжсталь” та компанії Метінвест. 23 квітня Меморандум про об’єднання зусиль у відродженні острову Хортиця підписали Міністерство культури, Запорізька облдержадміністрація та комбінат “Запоріжсталь”. Результати робіт у музеї та на кургані запоріжці зможуть побачити вже до Дня Незалежності України.

  • Нагадаємо, будівництво головного туристичного магніту Хортиці — історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» — у 2007 році профінансував і побудував «Запоріжсталь». Новий проєкт реконструкції — це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв’язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста, — зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Метінвесту Олександр Мироненко.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
close-btn Россия начала полномасштабную войну с Украиной.
Они уже начали наступление на Украину, все крупные города под обстрелом, страдает мирное население. Пожалуйста, поддержите Украину!
✅ ЧЕМ ВЫ МОЖЕТЕ ПОМОЧЬ? Самое главное, что вы можете сейчас сделать для Украины, это ПРОЧИТАТЬ и ПОДЕЛИТЬСЯ проверенной информацией о нападении России на Украину.
🔹 Президент Украины
Интернет: https://www.president.gov.ua/en
Твиттер: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Официальные аккаунты Украины в социальных сетях
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Инстаграм: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство Украины в вашей стране (Интернет, Facebook и Twitter)
✅Помогите защитить Украину — пожертвуйте в главный благотворительный фонд Украины — https://savelife.in.ua/ru/donate/
✅ Помогите защитить Украину — пожертвуйте в фонд Национального банка Украины - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Помогите Украине, разместив на своем сайте этот виджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будь с Украиной!