Online трансляция

У Запоріжжі на Хортиці з’явиться новий артоб’єкт

21 сентября 2021

У жовтні на Хортиці встановлять інсталяцію висотою сім метрів, яка прикрасить оновлений оглядовий майданчик острова. Творці запевняють, що з її допомогою можна буде подивитися на Хортицю по-новому.

Відкриття інсталяції відбудеться 14 жовтня, коли відзначається низка національних свят. Цього ж дня на Хортиці представлять всю реставровану зону від Музею козацтва до головного пагорба.

Новий артоб’єкт «Коло» – велике металеве кільце з постаментом заввишки сім метрів, покрите картеновою сталлю. Творчим керівником проєкту виступив Богдан Кривошея. Він пояснює: коло – це ідеальна фігура, символічна для Хортиці. А ще коло стане обрамленням для приголомшливих пейзажів, що відкриваються з пагорбів острова.

«Кожен зможе знайти свій сенс артоб’єкту. Зазвичай люди самі починають винаходити асоціації. Хотілося б, щоб цей артоб’єкт викликав почуття спокою, єдності, цілісності. Інсталяція буде встановлена ​​таким чином, під таким кутом до сонця, що можна буде ловити особливі природні моменти. Залежно від сходу або заходу, можна ловити сонце в собі, затримувати його промені, не тільки спостерігати за красою навколо, але і бути співучасником дійства», — зазначив Богдан Кривошея.

Варто зазначити, реконструкція острова проходить завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу —  групи «Метінвест». Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень. 

Джерело: «Сьогодні» 

Нагадаємо, цього року заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір. 

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5