Online трансляция

У Запоріжжі батьки мітингували проти обов’язкових щеплень

11 марта 2019

Під стінами Запорізької міської ради сьогодні, 11 березня, пройшов мітинг. Запорізькі батьки поділились на два табори: одні вакцинують дітей, інші — відмовляються.

Відповідно до законодавства України, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно календаря, відвідувати дитячі заклади забороняється. Противники вакцинації вважають це дискримінацією прав людини на здобуття освіти. Учасники мітингу кажуть, що щеплення не роблять ні собі, ні своїм дітям.

Одна із учасниць акції протесту запевнила, що саме після щеплення її старша дитина отримала інвалідність. Інша активістка розповіла про те, як її цілком здоровий син після вакцинації захворів на рак лімфи.

У департаменті освіти і науки Запорізької міськради активістам пропонують альтернативні форми здобуття освіти. Наприклад — соціально-педагогічний патронат. В такому випадку заклад дошкільної освіти, до якої буде прикріплена дитина, зможе надавати консультації батькам. У закладах загальної середньої освіти також є палітра індивідуальної освіти.

Окрым цього у департаменті зазначили, що недопуск дітей без щеплень до занять — законний. Таким чином держава намагається убезпечити решту дітей від спалахів хвороб.

У свою чергу медики стверджують, що зважаючи на те, що регіоном поширюється епідемія кору, такі заходи просто необхідні.

Читайте також: Хто повинен нести відповідальність за булінг у школах?

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5