Online трансляция

У Запоріжжі 8 Березня відзначили одразу двома масовими заходами: за що виступали та чого вимагають

9 марта 2021

Вчора, 8 березня, у Запоріжжі масово відзначили міжнародний жіночий день. Сотні мешканок та мешканців міста вийшли на акції за права жінок.

З нагоди міжнародного дня боротьби за права жінок у Запоріжжі влаштували одразу два тематичних протестних заходи. Перший — ставший вже традиційним Марш жінок, що проводиться як у Запоріжжі, так і в Україні і закордоном вже багато років. Учасниками цього дійства стали дівчата і хлопці, чоловіки і жінки різного віку. І усі вони вийшли на вулиці з вимогою рівних прав для жінок, прийняття законодавчих актів та мір у вирішенні питання з домашнім насильством тощо. У супроводі поліції учасники Маршу уздовж проспекту пройшли від пл. Фестивальної до бульвару Шевченка.

Вже під стінами Запорізької міської ради проводився другий масовий захід, до якого долучилися і учасники Маршу. Тут провели акцію «Дивись, куди тиснеш», вимагаючи створення в Запоріжжі безпечного простору для жертв домашнього насильства.

Раніше у Запоріжжі створили відповідну петицію, та вона навіть набрала необхідну квлькість голосів і потрапила на розгляд депутатів міськради. Та, на цьому зрушення і завершилися. На сесії, під час голосування, жоден з депутатів не підтримав своїм голосом створення такого шелтеру.

Пізніше у міськраді заявили, що зможуть розширити можливості притулку «Затишна домівка», центр соціальної підтримки дітей та родин. Але активісти зазначають: це — не вирішення проблеми, і жертвам домашнього насильства потрібен особливий таємний «куточок», а не займати чужи місця у невідповідній установі, де, до того ж, вони не будуть у повній безпеці.

Учасники акції «Дивись, куди тиснеш» збирали підписи, аби домогтися винесення питання створення шелтеру на повторний розгляд. І вже на цей раз — прийняття такого рішення.

Читайте також: У міжнародний день боротьби за права жінок мешканка Запоріжжя наклала на себе руки 

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5

Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp

Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp

Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5