Online трансляция

У маленькому селі у Запорізькій області започаткували нову традицію

27 июня 2019

У селі Магедовому, що  у Пологівському районі, день села започаткували зовсім нещодавно, хоча населеному пункту  — більше ста років. Тут проживає трохи більше 100 чоловік. Є купа проблем, про вирішення яких люди лише мріють та все це не заважає місцевим сподіватися на краще і додавати яскравих фарб у сільські будні.

Магедове — назва невеличкого селища на  Пологівщині. Вона походить від прізвища поміщика, котрий проживав тут дуже давно. Таку версію походження назви розповідають жителі села. У селі сьогодні проживає трохи більше сотні осіб. Раніше було втричі більше. І хоч Магедове завжди було невеликим, життя тут бурлило

Попри більш як столітню історію, День села тут не відзначали. Вперше на спільне свято люди зібралися 4 роки тому, коли село стало частиною Воскресенської об’єднаної громади. Тепер традицію бережуть і ретельно до свята готуються. Для глядачів —  лавки з покривалами, а для артистів — ганок місцевого медпункту та простирадло замість танцювального майданчика. Місцеві господині напекли пирогів, наготували різних закусок та наварили вареників  Свято у селі тривало до ранку.

Проблем у людей тут вистачає: у село дістатися можна лише поїздом,  автобуси та маршрутки ходять рідко і то не прямі, проблеми з водою, розбита дорога, ані магазину, ані аптеки. Але цікаві та позитивні історії про своє Магедове місцеві можуть розповідати  годинами.

І хоч люди інколи нарікають на нелегке життя у маленькому селі, більшість з них, своє Магедове на мегаполіс не проміняє.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5