Online трансляция

Творчість у період карантину: до Запоріжжя завітав відомий український гурт «Жадан і Собаки»

14 июня 2021

До Запоріжжя із концертом завітав відомий український гурт «Жадан і Собаки». Його лідер, поет і письменник Сергій Жадан, також взяв участь у конференції, на якій представив свої літературні надбання за карантинний період.

За останній рік на ютуб-каналі гурту з’явились три нові пісні, які увійдуть у майбутній альбом.

Також Сергій Жадан презентував свою нову книгу — «Вишиваний. Король України». Вона присвячена подіям Першої світової війни. Уся Європа була охоплена рухом глобальних політичних змін. Герой книги — Вільгельма фон Габсбурґ, відомий як Василь Вишиваний — український військовий діяч, політик, дипломат та претендент на престол України у разі утворення монархії.

«Вишиваний був екзотичним зразком ось такого українця, який знайшов, віднайшов для себе своє українство, тому цікаво було працювати з цим матеріалом, з цим досвідом. І слухайте, тільки що подумав, це може бути загалом прив’язка до Запоріжжя. — Він тут був? — Так, він тут був», — розповів письменник, поет, фронтмен гурту «Жадан і Собаки» Сергій Жадан.

Крім того, у Сергія з 2020 року вийшли дві збірки віршів — «Список кораблів» та «Псалом Авіації» — екземпляри другої ще не встигли надійти до книгарні. Самі збірки автор порівнює із щоденниками.

«Ти пишеш, а потім розумієш, що витворюється така концепція, така фабула внутрішня, якась структура, і ти вже далі починаєш думати про ці вірші не просто як про збірки текстів, а як про певну книгу. Ти собі уявляєш це тіло книжки, ти уявляєш, як вона має структуруватися, який вона має мати вигляд, і так далі. Псалом авіації вийшов, мабуть, дуже цілісним, стислим, і він структурно мені найбільше подобається з усього того, що я за останні 10 років писав», — зазначив Сергій Жадан.

Варто зазначити, уже незабаром прихильники творчості Сергія Жадана зможуть насолодитися його новими віршами і піснями та цікавим форматом опери.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5