Online трансляция

Телеканал TV5 переходить на українську мову

4 сентября 2017

З 4 вересня 75% мовлення Запорізької незалежної телекомпанії TV5 буде вестись державною мовою.

Ухвалений Верховною радою та підписаний Президентом України закон дає телекомпаніям рік для переходу на українську мову. Команда телеканалу TV5 вирішила не чекати, коли мовні квоти стануть обов’язковими, і перейшла на українську добровільно.

​         — Телеканал TV5 завжди безальтернативно дотримується виконання всіх норм діючого законодавства і мовний закон не став для нас виключенням. Більше того, у цьому випадку ми вирішили спрацювати на випередження і переводимо більшість проектів на українську ще до настання перехідного терміну, який дається згідно закону. Рівень професіоналізму наших ведучих дозволив нам зробити цей перехід в дуже короткі терміни, і сьогодні ми вже маємо можливість пишатися першими результатами, — так коментує зміни в мовленні телеканалу TV5 Генеральний директор Максим Онопрієнко.

Для того, щоби швидше адаптуватися та звикнути до виготовлення україномовного продукту, співробітники телеканалу пройшли курси української мови. Також у штаті працює літературний редактор.

Раніше у ефірній сітці телеканалу українською виходили такі програми власного виробництва:

Згідно з новими нормами, для загальнонаціональних і регіональних ефірних (аналогових і цифрових) телеканалів, 75% української мови на тиждень має звучати у передачах та/або фільмах у кожному з проміжків часу між 7.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00.

Виконуючи закон про мовні квоти, українською мовою будуть демонструватися програми власного виробництва TV5:

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5