Online трансляция

Співробітники запорізького заводу вимагають приватизації підприємства та попереджають про техногенну катастрофу

29 января 2020

Сьогодні, 29 січня, перед початком сесії Запорізької міськради біля будівлі мерії зібрались працівники державного підприємства «Кремнійполімер». Робітники кажуть — хотіли попередити, що ситуація, яка склалася на заводі, може обернутися техногенною катастрофою, та вимагають від центральної влади вирішення ряду нагальних проблем.

За словами учасників мітингу, «Кремнійполімер» «розрізають на метал» — з території підприємства невідомі вивозили майно заводу. Даний факт підтвердили у СБУ. У цей же час, працівники не отримують навіть мінімальної зарплатні, і на сьогоднішній день борг по виплаті становить від 20 до 50 тисяч гривень на одну людину. Тож перша вимога заводчан – погашення боргів з заробітної плати. Адже ситуація з виплатами зарплат вже потягла за собою проблеми з оформленням пенсій для працівників.

Окрім цього, мітингуючі наголосили на тому, що на заводі навіть немає охорони. А тут, на території, все ще зберігається велика кількість рідкого хлору. Якщо не звертати увагу на це, за словами співробітників, ситуація може обернутися екологічною катастрофою.

Як вихід з кризової ситуації, у яку потрапив «Кремнійполімер», учасники мітингу вбачають приватизацію підприємства. Зараз завод знаходиться у державній власності, але ніякої фінансової гарантії це не дає. Тож робітники переконані, що приватизація підприємства зможе залучити сюди інвестора, який врятує підприємство і тих, хто його обслуговує.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5