Online трансляция

Сьогодні — рік від початку будівництва нового терміналу Запорізького міжнародного аеропорту

14 декабря 2018

Сьогодні на колишньому пустирі красується триповерхова будівля. Міський голова Володимир Буряк особисто опікується цим об’єктом. І сьогодні приїхав з робочою нарадою, аби оцінити досягнення та обговорити плани на майбутнє.

Січень місяць. На будівельному майданчику в Міжнародному аеропорту почали закладати фундамент майбутнього терміналу. Величезна триповерхова конструкція майже готова. Залишилося тільки трохи доробити фасад. А от всередині терміналу робота — кипить. Будівельники облаштовують стіни та перекриття. Вже встановлені ескалатори. Володимир Буряк приїжджає на об’єкт чи не щомісяця. Тримає будівництво на особистому контролі. До нового року зовнішні роботи будуть повністю завершені. І з’явиться можливість протягом зими працювати в комфортних умовах.

Все чіткішим стає планування майбутнього терміналу. Місяць тому два поверхи поєднувала крута драбина, зроблена з арматури. Зараз вже готовий макет майбутніх сходів. До того ж підготовлені ліфтові шахти. Незабаром приїде необхідне обладнання. З другого поверху відкривається панорама на злітну смугу. Втім, поки що краєвид частково загороджує тимчасова споруда. Але її — знесуть. Аби літаки могли під’їжджати під стіни терміналу. У іншій частині будівлі — зал очікувань для пасажирів внутрішніх рейсів. У будівництві використовуються сучасні технології. Стіни зроблені зі скла. Втім, це не означає, що взимку в терміналі буде холодно.

Працівники аеропорту з нетерпінням чекають відкриття нового терміналу. Адже це дозволить не тільки працювати в комфортних умовах, а й збільшити кількість пасажирів. І тим самим розвивати комунальне підприємство, яке лише два роки тому стало прибутковим. А поки термінал будується — тривають перемовини з авіаперевізниками. Складний проект. Тривале будівництво. Та велика сума фінансових вливань. Аеропорт потрібен Запоріжжю, аби місто мало змогу розвиватися, впевнений Володимир Буряк. І додав: за тих складних умов, які зараз існують в країні, прохати гроші на будівництво в Києві — якось недоречно. Тож, зведення терміналу відбувається лише за рахунок міського бюджету та комунального підприємства. Незабаром очікується чергове фінансове надходження для будівництва. Цього разу кредитні кошти отримує сам міжнародний аеропорт. А вже в наступному році новий термінал відчинить свої двері для перших пасажирів.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5