Online трансляция

Скільки коштує лікування від тяжкого перебігу коронавірусу

16 декабря 2021

Українці почали відкладати гроші на лікування від коронавірусу, адже важкий та середній за важкістю перебіг хвороби дуже суттєво б’є по кишені хворого та його близьких. За словами голови Національної медичної палати Сергія Кравченка, пацієнт, який потрапляє з коронавірусом у стаціонар у стані середньої тяжкості, витрачає на лікування від 15 тисяч гривень.

«Верхню планку назвати складно. У деяких випадках, коли потрібне підключення до апарату з оксигінації легень (ЕКМО), де тільки розхідники коштують до 3 тисяч євро на добу, курс лікування тягне і на 90 тисяч євро. І більшу частину суми платить пацієнт», – каже Кравченко.

Окрім інтенсивних методів боротьби з вірусом, потрібна і терапія: вітаміни, харчові добавки, ліки від загострення супутніх хвороб. І хоч офіційно у МОЗ заявляють, що усі витрати на лікування хворих на Covid бере на себе держава, в реаліях це не так. У середньому бюджет на лікування одного пацієнта з коронавірусом — близько 20 тисяч гривень. І така сума по кишені далеко не кожному українцю.

До того ж, результат безкоштовного тесту на коронавірус деколи доводиться чекати 5-7 днів, але в цей час людина продовжує хворіти і купувати ліки. Лікування вдома пацієнти оплачують самостійно, і в цих умовах вони позбавлені безлічі функцій стаціонару, що безкоштовно надаються, наприклад, кисню. Лікування без нагляду лікарів може бути менш ефективним, але в умовах заповненості медичних закладів пацієнтів з некритичними наслідками захворювання залишають на домашньому лікуванні та на самозабезпеченні ліками та апаратурою.

Оренда кисневого концентратора для лікування вдома ковидних хворих із ураженнями легень може коштувати від двох тисяч гривень на тиждень. До цієї суми додасться середній чек на лікарські препарати та інше – 15-35 тисяч гривень.

Для того, щоб не потрапляти до лікарні, не витрачати величезні гроші на лікування та убезпечити  себе від важкого перебігу, в Запорізькій області роблять безкоштовні щеплення. Процедура швидка та безболісна. Усе, що потрібно — це паспорт та ідентифікаційний код. Після повного циклу вакцинації українці від держави отримають по 1000 гривень.

Читайте також: Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні на 16 грудня

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
close-btn Россия начала полномасштабную войну с Украиной.
Они уже начали наступление на Украину, все крупные города под обстрелом, страдает мирное население. Пожалуйста, поддержите Украину!
✅ ЧЕМ ВЫ МОЖЕТЕ ПОМОЧЬ? Самое главное, что вы можете сейчас сделать для Украины, это ПРОЧИТАТЬ и ПОДЕЛИТЬСЯ проверенной информацией о нападении России на Украину.
🔹 Президент Украины
Интернет: https://www.president.gov.ua/en
Твиттер: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Официальные аккаунты Украины в социальных сетях
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Инстаграм: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство Украины в вашей стране (Интернет, Facebook и Twitter)
✅Помогите защитить Украину — пожертвуйте в главный благотворительный фонд Украины — https://savelife.in.ua/ru/donate/
✅ Помогите защитить Украину — пожертвуйте в фонд Национального банка Украины - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Помогите Украине, разместив на своем сайте этот виджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будь с Украиной!