Online трансляция

Скільки доведеться платити запоріжцям за газ у травні

29 апреля 2021

З 1 травня усі споживачі автоматично будуть переведені на річний газовий тариф за фіксованою ціною. І вона буде вищою.

Відповідну постанову схвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тепер українці знатимуть, скільки доведеться платити за газ весь рік, незалежно від його ціни на світових ринках. Втім, доведеться платити більше, адже постачальники газу страхують себе від можливих ризиків подорожчання блакитного палива у високий сезон. Більшість газопостачальників вже встановили тарифи, вищі за нинішній ліміт, що становить 6,99 гривні за кубометр газу. Але їм заборонено змінювати ціну протягом року у бік збільшення — можна лише зменшувати.

У цілому по країні 21 газзбут пропонує такий же тариф, як і “Нафтогаз України” — 7,96 гривень за кубометр. «Запоріжгаззбут» встановив тариф у розмірі 7,99 грн за кубометр. Інші постачальники встановили такі ціни:

Але варто нагадати, що споживачі можуть змінювати постачальника та відмовитися від річного тарифу і платити за місячним. У цьому випадку світові ціни будуть впливати на вартість блакитного палива, компанії публікуватимуть ціни на газ щомісяця до 25 числа. Зараз такий варіант буде вигіднішим, бо ціни суттєво нижчі за річні.

Більш детально ознайомитися зі змінами можете на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5