Online трансляция

Сезон повзучих: чи варто запоріжцям боятися «місцевих» змій

5 июня 2020

Чи варто запоріжцям боятися змій? На території області мешкає одразу сім видів цих рептилій. Проте небезпечними вважають лише два види гадюк: звичайну та степову. Та от як часто їх можна зустріти на прогулянці природою та які наслідки має укус?

Холодні на небезпечні – зазвичай саме ці визначення спадають на думку, коли мова заходить про змій. Та наскільки цей стереотип відповідає дійсності, принаймні у нашому регіоні – знають далеко не всі. За відповіддю на питання: «Чи варто запоріжцям боятися змій?» — ми звернулися до спеціалістів.   Усе життя Олександр Коротя присвятив дослідженню тваринного світу. Часто влаштовує дослідні експедиції, та шукає змій на теренах регіону. Та каже: сьогодні зустріти небезпечну змію – майже неможливо

Укус степової чи звичайної гадюки – болісний. Ділянка навколо ураженого місця швидко набрякає. Людина може відчувати запаморочення, нудоту та інші симптоми отруєння. Проте для організму здорової людини, каже спеціаліст, значної небезпеки це не становить. Проте зустріти гадюку чи полоза сьогодні – рідкість. Вони занесені до Червоної книги України. Зменшення їх популяції спеціалісти вважають серйозною проблемою. Бо змії є, хоч і не дуже приємною для більшості людей, але важливою частиною екосистеми.

Убезпечити себе від укусу доволі просто. Достатньо уникати диких місць для відпочинку та уважно дивитися під ноги. Виходячи на природу важливо мати високе взуття та одяг зі щільної тканини. Проте, якщо укус таки стався – головне не панікувати.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5