Online трансляция

Серед евакуюваних з Китаю українців, яких не пускали до санаторію, є мешканці Запорізької області

21 февраля 2020

Вчора, 20 лютого, в Україні приземлився літак, на якому евакуювали з китайського міста Ухань українців. Саме у цьому місті вперше виявили коронавірус. І саме проти доставки цих українців до санаторію МВС у Полтавській області вийшли на мітингували.

Протягом усього дня мешканці селища Нові Санжари, де розташований санаторій МВД, влаштовували заворушення: люди палили шини, перекривали дорогу, розбивали вікна у автобусах, яким привезли евакуйованих. Українці повинні залишитися на карантин у санаторії, але місцеві виступили категорично проти. При тому, що уражених коронавірусом серед них немає, усі – абсолютно здорові.

Як заявив речник МВС Артем Шевченко, серед 45 чоловік, яких повернули з Китаю на батьківщину, є й мешканці Запорізького краю. Також серед евакуйованих – мешканці Київської, Одеської, Дніпропетровської, Волинської, Винницької, Миколаївської та інших областей України. Наймолодший з них – хлопець 2012 року народження з Маріуполя.

Протестувальники влаштували справжній безлад і сутички, в яких постраждали 9 правоохоронців. На місце подій особисто прибув прем’єр Олексій Гончарук та міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалетська.

У соцмережах з приводу подій, що розгорнулася у Нових Санжарах, люди не стримують емоцій. Фейсбук заполонили гнівні дописи та коментарі, у яких українці різко засуджують поведінку протестуючих та підкреслюють, що це – не людське ставлення до своїх же співвітчизників.

Станом на ранок сьогоднішнього дня, 21 лютого, евакуйовані все ж таки дісталися до санаторію, де проведуть 14 днів. «Радіо свобода» пише, що у селищи завершилися протести, правоохоронці здебільшого вже поїхали з населеного пункту, а під стінами самого санаторію вже ніхто не мітингує.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5