Online трансляция

Родина на карантині: як запоріжцям зберегти стосунки

1 мая 2020

У Китаї після місячного карантину значно збільшилась кількість розлучень. Статистики в нашій країні поки що немає. Але як нам розповіли психологи, запити щодо сімейних чвар серед їхніх клієнтів значно зросли. Важко і батькам, на яких, окрім дистанційної роботи, звалились додаткові складності від онлайн-навчання дітей. Тож, що робити, аби зменшити напруження в родині та не спричиняти серйозних конфліктів?

Оскільки карантин – це не канікули і не відпустка, члени родини Науменків витрачають час на власні справи, кожен має свій особистий простір. Так, поки тато працює вдома чи на роботі, мати разом з меншою донькою Марусею вчить уроки. Старша донька, Софія, теж або навчається, або відпочиває. Після робочого дня старші дівчата займаються спортом під онлайн-інструкцію тренера, тато проводить час разом з Марусею. Опісля щоденний ритуал – концерт від молодшої доньки.

Пережити карантин у злагоді й мирі родині допомагає позитивне мислення.

Але такий карантинний час в радість не для всіх. Окрім певних матеріальних проблем, деякі родини стикаються ще й з домашніми конфліктами. Так, психолог Світлана Бородай каже, що до неї частіше почали звертатися із запитами саме щодо сімейних чвар. А у Китаї ми вже бачимо перші результати – там значно збільшилась кількість розлучень.

Але попри те, що у людей з’являється час для з’ясування стосунків, спеціалістка все ж не радить робити це саме зараз. Адже на наш емоційний стан впливає страх за життя та здоров’я наших близьких через пандемію. Тож оцінити ситуацію адекватно та раціонально дуже складно. Світлана радить скористатися прикладом наших героїв і також чітко встановити кордони між членами родини. Головне – домовитися з усіма про основні правила, які будуть максимально зручні для всіх.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5