Online трансляция

Робити чи не робити: як ставитись до щеплень та чи дійсно вакцини викликають рак

12 марта 2019

В суспільстві досі є ті, хто вважає, що вакцини можуть викликати рак або аутизм, а миття рук захистить від будь-яких бактерій, тому вакцинація не потрібна. Та чи дійсно це так з’ясовували журналісти Ранку з TV5 разом із завідуючою відділу організації епідеміологічних досліджень Мариною Колеровою.

Існує декілька розповсюджених міфів про негативний вплив щеплення на організм людини. Наприклад, багато людей впевнені, що якщо вони не хворіють, то щеплення їм і не потрібне. Спеціаліст Марина Колерова каже, що така думка, певно, найпоширеніша серед населення. Однак, за її словами, насправді захворювання оминає як раз тих, хто робив щеплення.  Якщо ж вірус проявляється, то він атакує тих, хто ніяк від нього не захищений. В такому випадку вірус може знайти ще більше незахищених організмів, що спричиняє спалахи захворювань та навіть епідемії.

Нерідко противниками щеплень виступають батьки. Вони переконані, що щеплення перевантажує імунітет дитини. А дехто навіть вірить у те, що саме вакцини цей імунітет руйнують. Спеціалісти ж кажуть, що науково ця думка не доведена. Навпаки, вчені встигли дізнатись, що імунна система навіть немовляти достатньо сильна, щоб не просто не похитнутись від антигенів вакцини, а навпаки, добре сприйняти їх.

Ще один розповсюджений міф, який склався у суспільстві, про те, що робити декілька щеплень небезпечно. Багато хто впевнений в тому, що потрапляючи в організм, вакцина спричиняє боротьбу, чим послаблює імунітет. А декілька вакцин одразу цей «ефект» лише посилюють. Однак і це не доведено з наукової точки зору. Спеціалісти кажуть, що можна зробити скільки завгодно вакцин одночасно, і ніякого негативного впливу на організм не буде. Однак треба пам’ятати про те, що повинен бути календар щеплень, якого слід дотримуватись. В іншому випадку вакцини просто не дадуть потрібного імунітету.

Багато суперечок викликає і склад деяких засобів для щеплень. Так, противники вакцинації бояться ртуті, яка міститься у деяких препаратах. Люди одразу ж ставлять питання про те, як це можливо та невже фармацевтичні компанії змовились і такими ліками намагаються вбити населення. Однак, як зазначила пані Колерова, ніхто не замислюється про кількість цих складників. Заввідділу організації епідеміологічних досліджень каже, що насправді вміст етил ртуті настільки маленький і незначний, що організм навіть не помічає цієї речовини, і вона точно ніяк організму не може нашкодити.

Ті, хто виступає проти щеплень та вакцинації, зазначають, що дотримання особистої гігієни захистить їх від підхоплення інфекцій. Втім насправді такі прийоми, як миття рук після вулиці, вживання лише чистих та митих продуктів, відмова від користування поручнями у загальному транспорті, не врятує людину від зараження. Вірус кору може потрапити в організм навіть якщо людина регулярно та ретельно миє руки. Так само – і з вірусом Гепатиту В. Тож, особиста гігієна не захистить уражений вірусом організм, якщо той не має імунітету або від вакцини, або від вже перенесеного раніше такого захворювання.

Один із найголовніших доводів противників вакцинації — вакцинація викликає рак. Начебто організм отримує разом з вакциною велетенську кількість речовин, які сприяють утворенню ракових пухлин. Ця думка є абсолютно невірною, каже пані Колерова. На прикладі вакцини від Гепатиту В спеціаліст пояснила, що щеплення від Гепатиту захищає перш за все від вірусу, однак ця ж вакцина захищає і від раку печінки. Речовини, які використовуються у вакцині, і технологія їх виготовлення не здатні викликати жодних захворювань, тим більше – рак.

Не дивлячись на те, що журналісти Ранку з TV5 та профільний спеціаліст в питаннях щеплення змогли розвіяти найпоширеніші міфи про вакцинацію, тим, хто наважиться на такий захист свого організму, все ж радять отримати консультацію від лікаря та на ставити собі даігнози, і, тим паче, не лікувати їх самостійно.

Читайте також: У Запоріжжі батьки мітингували проти обов’язкових щеплень

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5