Online трансляция

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: чи потрібно з дітьми говорити про війну?

27 января 2022

Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів із надання психологічної допомоги жителям Донбасу. Онлайн-трансляції та вебінари проходять у рамках проєкту «Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова» на діджитал-майданчиках Фонду. Глядачі можуть поставити експертам запитання, які найбільше їх хвилюють.

Наскільки важливим є інститут сім’ї у становленні особистості дитини? Як діти різних вікових груп сприймають війну на Донбасі та як з ними про це говорити? Як знайти баланс у взаєминах між дітьми та батьками? На ці та інші запитання глядачів у ефірі проєкту «Подолати. Допомагає психолог» відповідала лікарка-психотерапевт, клінічна психологиня, фахівчиня з кризової психології та подолання травматичного досвіду, координаторка психологічної служби Фонду Ріната Ахметова Альона Лук’янчук. Вона з 2014 року допомагає жителям Донбасу справлятися з негативними наслідками пережитих ними подій.

Зокрема, психологиня розповіла про важливість інституту сім’ї у становленні дитини. За її словами, батьки є головною опорою для дітей.

Безумовно, батьки відіграють важливу роль у становленні дитини. Вона від них отримує базове розуміння того, як влаштований світ, і згодом живе з цим. Недаремно кажуть, що всі наші проблеми починаються з дитинства. Тобто сім’я – це осередок чи «кокон», у якому дитина народжується, росте, бере певні ролі та моделі сприйняття світу, – поділилася спікерка.

Окрім того, Альона Лук’янчук розповіла про те, чи варто батькам говорити з дітьми про війну.

З дітьми про війну говорити треба, проте також варто враховувати емоційний стан дитини та її вік. Усе залежить від того, що ви хочете донести до дитини. Фокус уваги має бути зосереджений на тому, щоб дитину заспокоїти. Сказати, що ви поряд з нею і будете про неї піклуватися. Не варто передавати свою паніку й тривогу дитині, – каже психологиня.

Фахівчиня також поділилася своїми рекомендаціями про те, як знайти гармонію у взаєминах між батьками та дітьми.

Гармонія у вихованні – це баланс фрустрації та підтримки. Фрустрація – це певною мірою незадоволення потреб. Важливо говорити дитині, що в одному випадку я допоможу тобі, а в іншому – спробуй упоратися самостійно. Це складний танець, де, з одного боку, батькам потрібно бути максимально відкритими, любити дитину, а з іншого – визнавати те, що вона не ваша власність, – підсумувала Альона Лук’янчук.

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова: akhmetovfoundation.org/test/nuzhna-ly-vam-psyhologycheskaya-pomosch.

Ви також можете безплатно звернутися за допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав 13 000 свідчень мирних жителів, які постраждали внаслідок воєнних дій на Донбасі. Це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитися з історіями людей із Донецької та Луганської областей, а також залишити свою можна тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories.

За 16 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн осіб, із них 3.5 млн отримали допомогу на Донбасі в рамках програми «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова».

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
close-btn Россия начала полномасштабную войну с Украиной.
Они уже начали наступление на Украину, все крупные города под обстрелом, страдает мирное население. Пожалуйста, поддержите Украину!
✅ ЧЕМ ВЫ МОЖЕТЕ ПОМОЧЬ? Самое главное, что вы можете сейчас сделать для Украины, это ПРОЧИТАТЬ и ПОДЕЛИТЬСЯ проверенной информацией о нападении России на Украину.
🔹 Президент Украины
Интернет: https://www.president.gov.ua/en
Твиттер: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Официальные аккаунты Украины в социальных сетях
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Инстаграм: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство Украины в вашей стране (Интернет, Facebook и Twitter)
✅Помогите защитить Украину — пожертвуйте в главный благотворительный фонд Украины — https://savelife.in.ua/ru/donate/
✅ Помогите защитить Украину — пожертвуйте в фонд Национального банка Украины - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Помогите Украине, разместив на своем сайте этот виджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будь с Украиной!