Online трансляция

Приручити життя: нариси з життя людей з обмеженими можливостями

4 декабря 2017

В області на 1 січня 2017р. налічувалося 109,7 тис. Інвалідів (6,3% загальної чисельності населення). На обліку в органах Пенсійного фонду області на початок 2017р. знаходилося 91,1 тис. інвалідів, у т.ч. 2,6 тис. осіб, або 2,9% – інваліди війни (на початок 2001р. – відповідно 98,3 тис. осіб, у т.ч. 13,0 тис. осіб, або 13,3%).

У 2016р. вперше визнано інвалідами 7,0 тис. осіб, у т.ч. 1,4 тис. Осіб (20,0%) – мешканці сільської місцевості. Із загальної кількості визнаних уперше інвалідами в 2016р. 5,1 тис. осіб (72,7%) – у працездатному віці, 2,8 тис. осіб (39,7%) – жінки, 1,0 тис. осіб (13,4%) – інваліди I групи.
Усім особам, які вперше визнані інвалідами в 2016р., складені індивідуальні програми реабілітації. Спеціальний автотранспорт на початок 2017р. мали 0,9 тис. Інвалідів, у т.ч. по 0,3 тис. осіб, або по 29,8% – інваліди війни та інваліди загального захворювання.

Про це йдеться у сюжеті з програми Тиждень. Підсумки.

Ми зняли про них не один десяток сюжетів і майже у кожному розповідали, які нелегкі випробування
випадають на долю людей з інвалідністю. Сьогодні ж ми розкажемо їхні історії без боротьби, розкриємо таланти і здивуємось уміннями створювати, допомагати і вірити.

Маленька квартира заслуженого майстра спорту Тетяни Фролової нині більше нагадує помешкання майстрині, ніж паралімпійської чемпіонки. Картини, писанки, вироби з бісеру і справжня гордість господині — рушник, вишитий за старовинною технікою, якою сьогодні володіють лише кілька десятків майстринь.

Серед усього цього різноманіття кольорів безліч кубків за спортивні досягнення помічаєш не одразу. А свої медалі, серед яких гордо виблискує золото, Тетяна, яка не любить вихвалятися, ховає на балконі, у простій рожевій торбинці. Більшість нагород роздарувала сусідським дітлахам, залишила собі лише найдорожчі серцю.

Спортивну кар'єру Тетяна починала у 90-х, коли паралімпійський спорт у нашій державі лише зароджувався. Відтоді жінці вдалось підкорити Афіни та Пекін, стати кращою в багатьох європейських турнірах, навіть отримати титул чемпіонки Африки.

Пишатися своїми спортивними досягненнями, зізнається Тетяна Фролова, вона так і не навчилась. А от про свою тренерську роботу, завдяки якій вдалося виховати більше п’яти кандидатів та майстрів спорту, розказує з гордістю. Бо відчувати те, що за тобою йдуть люди, що ти можеш змінити чиєсь життя на краще, спонукаючи до руху, багатого вартує.

Та найбільшою гордістю Тетяни Фролової залишається іменна флісова куртка кольору хакі, яку їй подарували хлопці з передової за активну волонтерську роботу. Більше року Тетяна Миколаївна на своїй маленькій машинці шила спідню білизну та спортивні костюми для бійців української армії, які відстоюють цілісність держави на Сході країни. Тоді, згадує, тканину їй зносили всі друзі та знайомі, тому працювати необхідно на межі власних сил та можливостей.

На питання: Звідки стільки сил? — жінка пояснює просто. Її сила — в її слабкості. Ніколи не опускати руки, допомагати, працювати і рухатися тільки вперед — ось запорука не тільки щастя, але й життя.

Більше — у сюжеті.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5