Online трансляция

Працівник СБУ з Бердянська, який захищав регіон від «руського міра», отримав посмертне звання почесного громадянина міста

31 октября 2020

29 жовтня на черговій 87-й сесії Бердянської міської ради VII скликання Народному Герою України Юрію Володимировичу Журавльову (посмертно) присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердянська»

Читайте також: Село-примара: на Запоріжжі знайшли покинутий населений пункт

Юрій Журавльов народився 12 травня 1973 року в місті Димитрів Донецької області. У 2014 році з перших днів російської агресії проти України він прийняв рішення стати добровольцем на захист її конституційного ладу, державного суверенітету та територіальної цілісності.

У травні 2014 року, співпрацюючи зі Службою безпеки України, брав участь в організації та проведенні спецоперації із затримання великої партії зброї, яку постачали з окупованого Криму терористам, для організації дестабілізації ситуації в м. Бердянськ та подальшого захоплення міста. Його самовіддані дії були високо оцінені керівництвом Служби безпеки України – він був нагороджений відомчою відзнакою Служби безпеки України „Вогнепальна зброя”.

У жовтні 2014 року, пройшовши професійний відбір, Юрій Журавльов був прийнятий на військову службу до підрозділу спеціального призначення Служби безпеки України та продовжив боротьбу за Батьківщину.

На його рахунку участь у понад 50-ти бойових завданнях з виявлення фізичного затримання (захоплення) диверсійно-розвідувальних груп незаконних збройних формувань, так званих „ДНР” та „ЛНР”, здійснення розвідувально-пошукових та контрснайперських дій в районі населених пунктів: Мар’їнка, Кодема, Авдіївка, Опитне, Піски, Новгородське, Водяне, Зайцеве, Новотроїцьке Донецької області та Станиця Луганська, Лопаскіне, Кримське Луганської області тощо.

За мужність, героїзм та самовідданість був нагороджений державними нагородами – орденом „За мужність” III ступеня, орденом „За мужність” II ступеня та „Орденом Богдана Хмельницького” III ступеня. За позитивні результати у службовій діяльності неодноразово заохочувався відомчими відзнаками Служби безпеки України, серед яких нагрудні знаки „За відвагу”, „За доблесть” та „За визволення Донбасу”.

У травні 2018 року взяв участь у своєму останньому оперативно-бойовому заході на лінії зіткнення в районі населеного пункту Жолобок Луганської області. 26 травня 2018, під час виконання спеціального завдання, перебуваючи на вогневій позиції, потрапив під ворожий артилерійський вогонь, та отримав важкі поранення, які були не сумісні із життям.

Указом Президента України від 02.06.2018 №158/2018 був нагороджений орденом „За мужність” I ступеню (посмертно). Родині вручено орден „Народний Герой України” (посмертно).

У період проходження військової служби, Журавльов Юрій Володимирович, прапорщик, співробітник Центру спеціальних операцій „А” Служби безпеки України, патріотично налаштований, відданий справі державної безпеки, впевнено та самовіддано діяв заради інтересів Вітчизни. В умовах ускладнення та загострення оперативно-бойової обстановки правильно оцінював загрози і приймав раціональні рішення в межах посадової компетенції. У військовому колективі користувався заслуженим авторитетом та повагою. Захищаючи державний суверенітет, конституційний лад, територіальну цілісність України в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, діяв мужньо, самовіддано і рішуче, подаючи особистий приклад зразкового виконання військового обов’язку.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5