Online трансляция

Позачергова сесія Запорізької обласної ради в деталях

28 сентября 2017

Повернулися до вирішення питань. Вчора депутати Запорізької обласної ради зібралися на позачергову 15 сесію. На порядку денному було 35 господарчих питань, які тиждень тому, на черговій 14-ій сесії депутати так і не змогли розглянути. Серед проектів рішень — виділення коштів на придбання медобладнання, шкільних автобусів, заробітної плати та ще безліч нагальних питань.

Засідання сесії обласної ради починається зі звернення народного депутата Євгена Балицького. Нардеп порушує питання масової загибелі риби у Молочному лимані. Стверджує, що за попередніми підрахунками матеріальні втрати склали близько 10 мільйонів гривень.

Далі слово беруть депутати обласної ради. Члени декількох фракцій, які на минулій сесії закликали не голосувати за порядок денний, знову намагаються зірвати сесію. Говорять, що проекти рішень, які винесені на розгляд, потребують першочергового вирішення, більш важливими вважають політичні питання.

Попри це, роботу вдається розпочати. У залі присутній 51 депутат. На порядку денному 35 проектів рішень, які мають значення для жителів всього регіону. Представники декількох фракції закликають колег зачекати з політичними дебатами та розпочати роботу.

Перші питання порядку денного стосуються передачі громадам об’єктів соціальної інфраструктури, у яких були проведені ремонтні роботи. Далі у порядку денному питання щодо утримання та ремонту доріг області. На ці заходи депутати вирішили виділити 56 мільйонів. Зокрема 30 з них підуть на будівництво запорізьких мостів. Після — розглядають питання освіти. Депутати зазначають: урядова реформа, яка передбачає створення “Нової української школи” ставить під загрозу якість освіти в країні.

Також депутати ухвалюють проект рішення, щодо асигнування 45 мільйонів на виплату заробітної плати педагогам та медичним працівникам обласних комунальних установ. Підтримали і нарахування стипендій від облради. Їх отримають 10 студентів та 34 учні професійно-технічних навчальних закладів.

Також було виділено:

3 млн. – будівництво 10 спортивних майданчиків,

13,5 млн. – придбання ангіографу,

1,7 млн. – матеріально-технічні потреби двох військових частин

4, 5 млн. –  придбання шкільних автобусів

2 млн. –  медіатеки

4 млн. –  депутатські фонди

Наступного разу депутати обласної ради зберуться на чергову сесію, яка відбудеться 9 жовтня.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5