Online трансляция

Поховання тварин у Бердянську: чи є законний спосіб

12 сентября 2017

Про стихійні сміттєзвалища чули і бачили багато хто, але про те, що є стихійні поховання, знають не всі. Одне з таких місць знаходиться на околиці Бердянська, що це за кладовище і чий прах покоїться в могилах, з’ясовував наш кореспондент.

Перед в’їздом на Бердянське міське кладовище можна побачити маленькі могили. На деяких встановлені надгробні пам’ятники з написом, на інших огорожі, є просто встромлена в горбок гілка дерева. Прочитавши, що написано на табличках, стає зрозумілим, хто знайшов тут свій останній притулок — це кішки і собаки. Але, юридично цього поховання  немає.

За даними Бердянської громадської організації «Служби порятунку тварин» близько сорока відсотків жителів міста мають у себе вдома кішку або собаку. Чотириногі друзі стають повноправними членами  сім’ї. Після їхньої смерті господарі хочуть залишити пам’ять про улюблену тварину.

Практично всі власники кішок та собак, вважають, що питання захоронення тварин необхідно вирішувати. Висловлюють свої варіанти і побажання.

У міськраді Бердянська кажуть, офіційно оформити територію стихійного поховання тварин немає можливості. Для цього необхідна законодавча база, яка на сьогоднішній день відсутня. Але все ж допускають, що кладовище для тварин створити можна.

Проблема поховань домашніх улюбленців відома і  міжнародній організації «Чотири лапи», яка займається безпритульними  тваринами.

Чи буде перейматися досвід Європейських країн зі створення кладовищ для тварин в Україні, в тому числі і в курортному Бердянську поки невідомо. А поки стихійні поховання будуть продовжувати рости і займати все більші території, за якою немає необхідного догляду

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5