Online трансляция

Пити чи не пити: що насправді споживають запоріжці у наливайках

24 сентября 2019

На горілку в Україні є офіційно встановлена мінімальна роздрібна ціна — 89 гривень 40 копійок за півлітра. Втім, любителям хильнути не обов’язково викладати такі гроші за пляшку, адже у кожному місті – сотні закусочних та чаркових. Назви різні, але суть одна — випити швидко та дешево. Їм тут наливають залюбки, але що саме — невідомо. Походженням оковитої ніхто не цікавиться, а, відповідно, на якості власники можуть неабияк зекономити.

 

У кількох таких місцях у центрі Запоріжжя журналісти TV5 придбали по 250 грамів горілки, які згодом здали на перевірку до лабораторії. При покупці нам потрібно було лише купувати напій “з собою” та запам’ятовувати його вартість. Перша спроба виявляється невдало, адже «свого» у закладі не наливали, лише – у пляшках. За 250 грамів напою у пляшці ми віддали 57 гривень. Наявні етикетки та акцизна марка, але поки про якість говорити зарано, оскільки всі ці елементи не дають гарантій.

Придбати горілку “на виніс” вдалося у трьох точках продажу у центрі міста. Її вартість значно відрізняється від встановленої законом. Ще за дві пляшки по 250 грамів, придбаних у різних місцях, ми заплатили 23 гривні та 17,50.

Всю придбану горілку мі врешті доставили у лабораторію, де її перевірили на якість та наявність небезпечних домішок. І, як виявилося, всі три зразки, які ми купували “на розлив” це розведений спирт. Науково цю рідину називають спиртовмісною сумішшю, а не горілкою. Четвертий зразок, який ми придбали у пляшці, – горілка, яка повністю відповідає стандартам.

Окрім того, що ж розливають запоріжцям у подібних закладах, наші журналісти намагалися перевірити і те, на скільки безпечними вони взагалі є. І результати таких перевірок також виявилися невтішними.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

 

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5