Online трансляция

Питання приватизації житла на запорізькій Хортиці розглянуть у Верховній раді

26 мая 2020

Комітет з питань економічного розвитку буде рекомендувати Верховній Раді включити законопроект про приватизацію житла на території заповідника до порядку денного і прийняти його в першому читанні. Для мешканців острову це може стати шансом вирішити їх майнові питання.

Запоріжці, які мешкають у будинках на о. Хортиця фактично не мають власного житла. Будинки комунальної форми власності знаходяться на території національного заповідника, а значить приватизувати таку власність не можна. 7 років тому влада розмежувала державні та комунальні «об’єкти», і саме житловий фонд залишився у підвішеному стані, з невизначеною для нього формою власності.

Наразі ж мова йде про те, щоб такі норми змінити. Законопроект передбачає передачу відповідних прав на місцеві рівні. У разі прийняття такого законопроекту, питання оформлення власності на нерухоме майно можна буде вирішувати вже у міській раді, по кожному окремому випадку.

З проблемою оформлення житла, яке знаходиться на території заповідника, зіткнулися зараз 2 тисячі мешканців Хортиці. Але профільні міністерства та головне науково-експертне управління апарату ВРУ висловилися проти прийняття таких змін. Втім, Верховній Раді все ж таки порекомендували розглянути питання на найближчій сесії та прийняти законопроект у першому читанні.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5