Online трансляция

Перевірка запорізьких ТРЦ: чи безпечно там знаходитись

2 апреля 2018

Трагедія у російському Кемерово шокувала Україну. Внаслідок пожежі, що сталася двадцять п’ятого березня у торгово-розважальному центрі Кемерово, загинули за офіційними даними, щонайменше шістдесят чотири людини, серед них багато дітей. Ще сімдесят шість людей були поранені. Повідомлялося, що через дії охорони і не спрацювання
пожежної сигналізації люди опинилися заблокованими у кінозалах та інших приміщеннях. Очевидці стверджують, що жертв набагато більше.

Чи не вперше така трагедія вивела людей у Росії на вулиці. На мітингу у Кемерово звучали навіть гасла «Путіна у відставку». Слова, до цього моменту нечувані для авторитарної Росії.

Втім, відповідають поки інші. Гендиректор компанії — власник торгового центру Юлія Богданова та керівник інспекції російського Держбуднагляду Танзілія Комкова. Їх уже заарештували.

Трагедія змусила українців замислитись. А чи може повторитися російська ситуація у нас? Тим більше, що подібною можна вважати трагедію у дитячому таборі Одеської області минулого року. Проблема безвідповідальності і корупції, що в принципі є причинами трагедії у нас, на пострадянському просторі однакові. Юлія Пасько перевірила запорізькі торговельні центри і з’ясувала чи безпечні вони для громадян?

Про це йдеться у сюжеті з програми Тиждень. Підсумки

Десятки модних магазинів, сотні працівників, тисячі квадратних метрів і мільйони відвідувачів за рік. У торговельних центрах можна знайти все, чого бажає душа, а ось чи є найпростіше — заходи безпеки?! Перевіряти це йду до найпопулярніших ТРЦ Запоріжжя. Рекомендую одразу звертати увагу на наявність вказівників виходу. Як правило, вони зеленого кольору та розташовані на стелі та над дверима.

Покинути будівлю без перешкод у разі небезпеки в цьому торговельному центрі можна, в першу чергу, через центральні двері.

Читайте також: В Запорожье ночью горел супермаркет

Крім того, наявні евакуаційні виходи. Один із таких розташований  у дитячому центрі. Двері оснащені системою “антипаніка”. Вони не зачинені на ключ, тут лише пломба, яка легко зривається. Таких дверей на території ТРЦ кілька. Спробувати їх відчинити прошу відвідувачів.

Деталі та результати перевірки дивіться у сюжеті

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5