Online трансляция

Нові реалії: як цього літа працюватимуть бази відпочинку на запорізьких курортах

4 июня 2020

Підготовка до початку курортного сезону у декого все ще триває, адже цього року приймати відпочивальників на базах будуть за новими правилами та умовами. Контролювати їх виконання будуть одразу декілька «структур».

На базах відпочинку та у санаторіях, які працюють у курортних населених пунктах нашої області, триває підготовка до літнього сезону 2020. Перед власниками поставили нові карантинні умови, невиконання яких може коштувати їм цілого робочого літа. У Запорізькому обласному лабораторному центрі повідомили, що у разі виявлення на базі хоча б одного хворого на коронавірус, базу можуть закрити на карантин. У зоні ризику опиняться усі співробітники комплексу та інші постояльці. І якщо ситуацію визнають дійсно загрозливою, закрити можуть не 1 базу, а увесь курорт.

Тож головними умовами роботи подібних місць цього літа стане забезпечення і відпочивальників, і співробітників, необхідними для персональної безпеки умовами: робітників баз – засобами індивідуального захисту, відпочивальників – можливістю дотримуватися дистанцію та засобами дезінфекції.

Окремою умовою роботи стане наявність медпрацівника на базі. Саме він зможе контролювати стан здоров’я відпочивальників та, у разі складнощів, винести рішення про ізоляцію «постраждалого», перевірити стан усіх, хто з ним контактував. Також ретельні перевірки на базах будуть здійснювати і представники органіва місцевого самоврядування, і спеціалісти Держспоживслужби.

Відкритим залишається питання щодо того, як контролювати безпеку людей на пляжах, і як на таких територіях дотримуватися дистанції між людьми.

Втім, проводити курортний сезон все одно планують, і до прийому відпочивальників з різних куточків країни готуються. В умовах пандемії в області визначили 3 опорні «курортні» лікарні, де прийматимуть хворих на covid-19. Ними стали Бердянська лікарня, центральні лікарні Якимівського та Приазовського районів.

Нагадаємо, станом на ранок 4 червня в Україні зафіксовано вже майже 25,5 тисяч хворих на ковід. За минулу добу підтвердилися 588 нових випадків ураження. Вірус нікуди не подівся, все ще несе загрозу здоров’ю та життю громадян, тож будьте уважними, бережіть себе та своїх близьких.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5