Online трансляция

Незабаром запоріжці зможуть користуватися новими монетами

19 апреля 2018

Національний банк України 27 квітня введе в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

Їх виготовлятимуть зі сталі. Розмір гривневої монети буде 18 міліметрів, двогривневої — 20. На них будуть викарбувані портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах — князя Володимира Великого та Ярослава Мудрого.

Крім того, в планах у Нацбанка запустити в обіг монети номіналом 5 і 10 гривень.

Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. На зворотній стороні монети — реверсі, номіналом 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривні – князя Ярослава Мудрого. На аверсі всіх монет зображено малий Державний Герб України, номінал, назву країни-емітента в обрамленні давньоруського орнаменту.

Заміна банкнот низьких номіналів на монети, кажуть у нацбанку, наблизить Україну до практики Європейського Союзу.

Фахівці зазначають, заміна паперових грошей на монети дасть можливість заощадити країні великі кошти. Адже тривалість життя копійок є значно вищою за банкноти. Наприклад, в середньому монети перебувають в обігу близько 20 років, паперові гроші — один рік.

До того ж Національний банк України незабаром припинить карбувати монети номіналом 1,2,5 і 25 копійок. Але ними і надалі можна буде користуватися як засобом платежу.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5