Online трансляция

Неподалік Запоріжжя розквітнув найбільший в Україні кизиловий сад

16 апреля 2021

Тисячі дерев покрилися дрібними, неймовірно гарними квіточками, що значить врожай кизилу цього року має бути не поганий. Жовтий цвіт дерев привернув увагу й туристів з різних куточків регіону. Сюди люди приїхали, щоб на власні очі побачити, як квітнуть дерева однієї з найкорисніших ягід та просто помилуватися красою саду, який створив запорізький підприємець 7 років тому.

Село Нове на Токмаччині. У ці дні  туристи приїздять подивитися, як квітне кизил. Цвітіння почалося тиждень тому, а сад вже набув яскраво жовтих кольорів. Десять тисяч саджанців тут з’явились 7 років тому, за ініціативи пана Сергія. Підприємець довго думав, чим засадити ділянки старого саду. З вибором культури не прогадав. Такої кількості кизилу,  що вирощується у промислових цілях, немає ніде в Україні та навіть Європі.

Квітнуть дерева кизилу з кінця березня та кілька тижнів поспіль. Ягоди  кизилу вистигають довго, тому врожай збирають наприкінці липня, у серпні, та нерівномірно, тому збирають плоди лише вручну. Кілька років тут намагаються розпочати й вирощування саджанців. Цей напрямок необхідний перед усім для розширення власного саду та має попит. Двічі не виходило, наразі очікують на успішний результат третього експерименту.

 

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5