Online трансляция

Працюєш, але без оплати: понад 100 мільйонів заборгували працівникам підприємств Запорізької області

15 июля 2021

Під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати. Загальна сума боргів на 1 липня склала 104,4 млн. грн, а за минулий місяць вони зросли на 12,6%.

З цієї суми 54 млн. грн., або 51,7%, припадає на державні підприємства, що знаходяться у підпорядкуванні центральних органів виконавчої влади. Зокрема, заборгували людям  «Дослідне господарство «Широке» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААНУ» —  4,5 млн грн; ДП «Бердянський морський торговельний порт» — 3,8 млн грн; «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» —   1,5 млн грн. тощо.

Борги на приватних підприємствах за останній час збільшилися на 4 млн. грн. і склали 36,2 млн. грн. (34,7% від загальної заборгованості).

Працівникам комунальних підприємств винні 14,2 млн. грн. а серед найбільших боржників — КП «Облводоканал» обласної ради (7,9 млн. грн.), КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради та КП «Бердянськводоканал» Бердянської міськради (1,6 млн. грн.).

Олександр Старух наголосив, що всі вони є сферою відповідальності місцевої влади і він очікує негайних дій щодо виправлення ситуації.

«Як можна роками накопичувати борги? Таку ганебну тенденцію необхідно припиняти. Наприклад, директори отримують свою зарплатню та чомусь вважають, що платити своїм підлеглим вчасно, немає необхідності. Людина не може добре працювати, коли їй за це вчасно не платять. Необхідно на кожному підприємстві-боржнику оперативно вирішувати питання та повернути людям чесно зароблені гроші», — відзначив Олександр Старух.

Джерело: пресслужба Запорізької ОДА

Нагадаємо, середня заробітна плата в регіоні в травні склала 13 472 гривні. Запорізька область за рівнем середньої зарплати знаходиться на третьому місці у всеукраїнському рейтингу.

Автор: Телеканал TV5

Другие новостиГлавный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
close-btn Россия начала полномасштабную войну с Украиной.
Они уже начали наступление на Украину, все крупные города под обстрелом, страдает мирное население. Пожалуйста, поддержите Украину!
✅ ЧЕМ ВЫ МОЖЕТЕ ПОМОЧЬ? Самое главное, что вы можете сейчас сделать для Украины, это ПРОЧИТАТЬ и ПОДЕЛИТЬСЯ проверенной информацией о нападении России на Украину.
🔹 Президент Украины
Интернет: https://www.president.gov.ua/en
Твиттер: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Официальные аккаунты Украины в социальных сетях
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Инстаграм: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство Украины в вашей стране (Интернет, Facebook и Twitter)
✅Помогите защитить Украину — пожертвуйте в главный благотворительный фонд Украины — https://savelife.in.ua/ru/donate/
✅ Помогите защитить Украину — пожертвуйте в фонд Национального банка Украины - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Помогите Украине, разместив на своем сайте этот виджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будь с Украиной!