Online трансляция

Недобудованим запорізьким мостам загрожує катастрофа техногенного характеру

22 октября 2017

Добудувалися. Запорізьким мостам загрожує надзвичайна ситуація техногенного характеру. Ще у квітні департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області видав припис про зупинку будівельних робіт на мостах. Причина — недосконала проектно-кошторисна документація, роботи рекомендували продовжити лише після її остаточного коригування.

Про це йдеться у сюжеті програми Тиждень. Підсумки

Втім, вже восени інспекція була змушена свій припис відкликати, через рішення регіональної комісії з питань техногено-екологічної безпеки, яка констатувала факт — при зупинці робіт технологічний процес будівництва був перерваний, у результаті чого виникла загроза створення надзвичайної ситуації на об’єкті. Разом з тим значну частину робіт на споруді номер 4, мості через старий Дніпро, мали завершити ще до початку 2017- го року. На це вже давно виділили більше 300 мільйонів гривень.

Грошей спільними зусиллями назбирали із скарбниць держави, області та міста. Із урахуванням залишку кредитних коштів Укравтодору вийшла магічна цифра у 333 мільйони гривень. І це лише на 2017 рік. Пізніше і справді, знаходячись у заторах на вузькому, але ще працюючому мосту Преображенського, запоріжці із подивом констатували факт — роботи і справді розпочали.

Вирували роботи на споруді номер 4 — балочному мосту через Старий Дніпро. Після підготовчих робіт, там почали насування прогонової споруди. Згідно з проектом її мали насунути на 405 метрів.

Втім, такі грандіозні плани і до сьогодні залишились лише планами. У момент, коли роботи вже мали б закінчити, вони опинились під загрозою зриву.

Коли проблема вирішилась, з’явились нові перешкоди. Згідно з рішенням державної архітектурної комісії з квітня цього року роботи рекомендували призупинити, до моменту коли буде повністю скоригований проект мостів.

Півроку забудова простояла покинутою. А от у вересні комісія з техногенної та екологічної безпеки та
надзвичайних ситуацій забила на сполох — при зупинці будівельно-монтажних робіт був перерваний
технологічний процес, у результаті чого виникла загроза техногенній безпеці на об’єкті.

Деталі — у сюжеті

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5