Online трансляция

На Мелітопольщині виявлено черговий спалах сказу

27 октября 2017

Ветеринари в екстреному режимі проводять вакцинацію домашніх котів та собак, а в селі оголошено карантин. У Мелітопольському районі це вже далеко не перший випадок сказу. Запобігти поширенню захворювання можна лише шляхом вакцинації диких тварин спеціальною пероральною вакциною. Але її закупівлю держава не фінансує вже кілька років поспіль.

Село Новогородківка знаходиться приблизно в 20 кілометрах від Мелітополя. Саме тут, кілька тижнів тому було виявлено випадок сказу, який уже підтвердили обласні спеціалісти. Але, перш ніж скажену лисицю вдалося нейтралізувати, вона встигла напасти на трьох собак на одному з приватних сільських подвір’їв. На разі спеціалісти мелітопольської ветеринарної лікарні в екстреному режимі проводять вакцинацію всіх котів і собак. І тільки після цього, розповідає епізоотолог Андрій Масан, карантин в Новогородківці буде остаточно знято.

В Новогородківці це поки перший випадок сказу, а ось в Мелітопольському районі спалахи цього захворювання виникають постійно. Вирішити проблему могла б вакцинація диких тварин, але держбюджет її не фінансує вже кілька років. А сільські ради придбати вартісну вакцину дозволити собі просто не можуть. Всього ветеринарам необхідно вакцинувати близько шестисот собак та котів. Враховуючи те, що їх власники на це погоджуються не завжди охоче, наскільки затягнеться карантин в Новогородківці поки не відомо.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5